Shadow

Jak chronić niemowlę przed upałem?

Narodziny dziecka są w każdej rodzinie wielkim wydarzeniem, ale też i stresem. Często nawet błahe sprawy urastają do rangi wielkich problemów. Szczególnie częste jest to u młodych rodziców, którym rodzi się pierwsze dziecko. Aby prawidłowo się nim opiekować, warto zatem korzystać z pomocy i rad starszych koleżanek, mam, babć, które mają na swoim koncie wychowanie dzieci.

Lato, upał i niemowlę to naprawdę niekiedy wielki problem. Te mamy, które miały przyjemność urodzić swoje dzieci latem, doskonale wiedzą, o czym piszę. Wiadomym jest, że nie wolno pozostawiać niemowlaka na ekspozycję słońca. W tej kwestii nie ma żadnej taryfy ulgowej. Pamiętajmy o tym, żeby również nie pozostawiać dziecka w gondoli wózka w pełnym słońcu, gdyż może to być groźne dla jego zdrowia.

Gdy jest bardzo gorąco, to na spacer wychodzimy z dzieckiem dopiero późnym popołudniem lub nawet wieczorem. W mieszkaniu zasłaniamy okna: roletami, zasłonami- co kto ma. Bezwzględnie pamiętamy o tym, żeby nie robić przeciągów, które są bardzo niebezpieczne, nie tylko dla dzieci.

Kolejną sprawą jest lekkie i bawełniane ubranko, w upale wystarczy lekkie body i pieluszka. Sprawdzajmy często czy dziecko nie jest spocone i czy ma sucho w pieluszce. Zmieniajmy ją często, gdyż w upale łatwo o odparzenia. Bardzo często przystawiajmy dziecko do piersi lub podawajmy letnie herbatki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *