Choroby naczyniowe, pomimo zaawansowania w zakresie leczenia klinicznego oraz kosmetycznego, stanowią bez wątpienia estetyczny problem milionów ludzi. Jeśli nie stoją za tym czynniki genetyczne, uwarunkowania własne w postaci wieku, chorób układu krążenia, przyczyną pojawiania się zmian mogą być nasze przyzwyczajenia związane z dietą, nadmiarem promieni UV, siedzącym trybem życia lub spożywaniem alkoholu. Dotychczasowe metody leczenia w oparciu o dość inwazyjne metody były zarówno mało skuteczne, jak i wymagały długiego czasu rekonwalescencji. Nowym podejściem do leczenia skóry naczyniowej jest dziś bez wątpienia laser Cutera Excel V.
Naczyniowy problem nie dla Cutera Excel V
Dziś medycznym priorytetem, poza całą procedurą i skutecznością zabiegów, coraz częściej staje się komfort pacjenta. Nowoczesność to technologiczny progres w tym zakresie, coraz wyższa klasa urządzeń i ich wszechstronność, która oferuje pacjentom szybsze, coraz mniej inwazyjne i bezbolesne rozwiązania. Taki jest laser Cutera Excel V, którego moc podwójnej fali 532/1064 nm, umożliwia terapię wszystkich naczyniowych schorzeń, od powierzchniowych uszkodzeń aż po głębokie blizny. Laser, który jest absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne, podgrzewa je, powodując fotokoagulację, a następnie eliminuje zmiany, przywracając skórze pierwotny odcień i kolor, nie uszkadzając przy tym termicznie otaczających tkanek. Zjawisko to nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, pozwala precyzyjnie i skutecznie przeprowadzić zabieg. Innowacyjna technologia chłodzenia, którą wykorzystuje system oraz unikalna konstrukcja głowicy zabiegowej, zapewnia maksymalny komfort leczenia i zmniejsza ryzyko efektów ubocznych wraz z okresem rekonwalescencji. W zakresie bezpieczeństwa, podczas zabiegu można stosować dodatkowy system chłodzący skórę – zwracają uwagę specjaliści z Kliniki Esteticmed.pl, którzy do tego celu wykorzystują urządzenie firmy Zimmer, zmniejszając dyskomfort pacjenta związany z całą procedurą. Wielkość zmiany naczyniowej, okolica w jakiej występuje oraz wrażliwość pacjenta na ból, są jedynymi warunkami jakie wpływają na bolesność zabiegu. W zależności od długości fali i energii impulsu lasera, podczas emisji może być odczuwane powierzchowne szczypanie lub ukłucia. Wszelkie późniejsze zmiany typu obrzęki, zaczerwienienia czy pęcherzyki wypełnione treścią surowiczą, mają charakter przejściowy i w krótkim czasie ustępują.
Zabieg i co dalej?
Przeciwskazaniem do zabiegu jest ciąża oraz świeża opalenizna, względnie łuszczyca i bielactwo. Miejsce zabiegowe należy przygotować, poddając je depilacji oraz unikać w okresie 4 tygodni poprzedzających zabieg promieni UV, samoopalaczy oraz kosmeceutyków zawierających retinol. W zależności od charakteru zmiany oraz jej rozległości, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Doskonałym rozwiązaniem jest dla ponadto rączka zabiegowa CoolView, która daje sporo możliwości w zakresie leczenia rumienia naczyniowego, naczyniaków płaskich czy zmian pigmentacyjnych – tłumaczą eksperci z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl. Efekty terapii widoczne są już po pierwszej sesji, a w zależności od rodzaju zmiany, ilość zabiegów może wymagać serii powtórzeń, co 3-4 tygodnie. Po zabiegu, w okresie co najmniej 3 miesięcy, powinno się stosować silną fotoptrotekcję (50 SPF) oraz unikać kontaktu z wyższą temperaturą (sauna, kąpiele), zapobiegając w ten sposób rozszerzaniu naczynek.