Shadow

Jak się odkochać?

jak sie odkochac

Niemal każdy z nas ma na swoim koncie jakiś zawód miłosny i zranione serce. Doskonale też wiemy jak ciężkie jest to przeżycie i jak niekiedy trudno się z nim oswoić i pogodzić. Co zatem zrobić i jak się zachować, gdy ta druga połówka nas już nie chce lub też nas oszukuje? Po prostu jak się odkochać?

Nie można nagle się odkochać. Oczywiście, jeżeli kochamy prawdziwie a nie jesteśmy tylko zauroczeni, to nie da się powiedzieć sercu: przestań kochać. Nawet, jeżeli druga strona nas skrzywdziła i zrobiła coś strasznego, to nie da się tak na zawołanie odkochać. Trzeba sprawę przeanalizować i niestety przeżyć. Oczywiście trzeba sobie pomóc w tym trudnym okresie, a najlepsze na wszystkie strachy i smutki nie będzie izolacja od ludzi jak to często robimy, tylko odwrotnie, wychodzenie do ludzi, spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

Często bywa, że bliscy ludzie próbują dociec, dlaczego dana para się rozstała, a my nie chcąc o tym rozmawiać, odsuwamy się od wszystkich. Nie róbmy tego, tylko poinformujmy wprost znajomych i rodzinę o tym, że jest to na razie temat zakazany, do czasu, gdy będziesz chciała o tym mówić.

Koniecznie, zatem wychodź ze znajomymi, uczestnicz w imprezach, poznawaj nowych ludzi i zawieraj nowe przyjaźnie. Wyjedź na urlop w ciekawe i nowe miejsce, tam gdzie nigdy nie byliście razem. Spędzaj czas aktywnie i próbuj nowych rzeczy. Choć tak na zawołanie się nie odkochasz, to jednak zobaczysz, że życie bez tej drugiej osoby jest jednak możliwe, choć początkowo zawsze wydaje się inaczej.

Dobrym sposobem jest również znalezienie sobie jakiej nowej pasji, ciekawego zajęcia, które nas zaabsorbuje. Może to być na przykład kurs języka obcego, który od dawna odkładaliście na bok ze względu na brak czasu, zapisanie się na basen czy aerobik. Nie ważne co, ważne żebyśmy wychodziły regularnie z domu i robiły coś tylko dla siebie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *