Shadow

Jak zrobić krzyż?

krzyz

Krzyż jest symbolem wiary chrześcijańskiej i bardzo ważnym symbolem dla wszystkich osób wierzących. W sklepach możemy znaleźć zarówno takie do powieszenia na szyi jak również takie, które możemy zawiesić na ścianie czy też postawić na półce. Możemy wybierać wśród złotych, srebrnych, metalowych, szklanych czy też w drewnianych krzyżach. Każdy znajdzie w sklepach z dewocjonaliami taki, który najbardziej przypadnie do naszego gustu. Można również, dla większej satysfakcji zrobić taki krzyż samemu. To nic trudnego, wystarczy tylko pomysł i skompletowanie potrzebnych materiałów. Jak zatem zrobić krzyż?

Własnoręczne zrobienie krzyża może być ciekawą lekcją i zabawą jednocześnie dla całej rodziny. Do jego zrobienia najłatwiej zastosować drewno lub drewniane patyczki, albo też modelinę. Krzyżyki z drewnianych listewek najlepiej przydzielić do zrobienia tacie, te z patyczków mamie a z modeliną najlepiej poradzą sobie dzieci.

Do wykonania krzyża z drewna potrzebujemy dwóch cienkich listewek, które przycinamy do odpowiedniej długości, kleju i farby. Przycięte listewki sklejamy i malujemy wybranym kolorem farby. W górnej listewce wywiercamy otwór, który posłuży do powieszenia krzyża na ścianie. Możemy również zrobić drewnianą podstawę i do niej przykleić gotowy krzyż, wówczas będzie go można postawić na półce.

Krzyż z patyków wykonamy dosłownie w kilka chwil, gdyż wystarczy je tylko przyciąć i umocować do siebie sznurkiem i prosty krzyż gotowy.

Z modeliny lepimy krzyżyk taki, który nam się podoba, może to być taki do powieszenia na łańcuszku, tylko tutaj pamiętamy o zrobieniu otworu jeszcze przed gotowaniem materiału. Gdy kształt jest odpowiedni to wkładamy do gotującej wody i gotujemy kilkanaście minut. Ostrożnie wyciągamy, suszymy i medalik mamy gotowy. Można powiesić taki krzyżyk na łańcuszku czy rzemyku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *