Shadow

Jak radzić sobie z suchością pochwy?

suchosc pochwy

Wszelkie zaburzenia ginekologiczne doprowadzają do tego, że nie potrafimy cieszyć się z seksu i coraz częściej go unikamy. Jednym z takich zaburzeń, które bardzo często występuje u kobiet jest suchość pochwy. Jak radzić sobie z suchością pochwy?

Suchość pochwy może być związana z zaburzeniami hormonalnymi, dlatego też często dotyczy kobiet w okresie menopauzy, jak również u tych, które przyjmują leki hormonalne. Również farmaceutyki z innych grup, jak na przykład antybiotyki czy sterydy, również mogą być przyczyną tej przykrej dolegliwości.

Oprócz przyczyn związanych z zaburzeniami hormonalnymi i chorobami, często występuje również przyczyna psychiczna. Dzieje się tak wówczas, gdy mamy kłopoty w związku, nie kochamy partnera, nie pożądamy i nie mamy najzwyczajniej ochoty na seks. Oczywiście, jeśli te przyczyny zostaną usunięte to wszystko wróci do normy.

W przeciwnym razie warto wybrać się do ginekologa, który dokładnie zbada przyczynę tej sytuacji i zmieni leki na takie, które nie będą powodować suchości. Warto stosować kremy i żele intymne, które pomogą w kryzysowych sytuacjach i sprawią, że znów będziemy mogły cieszyć się seksem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *