Shadow

Eko kosmetyki wyszczuplające ciało

Ekologia wdziera się w nasze życie wielkimi krokami i opanowuje wszystkie gałęzie naszego życia. W świecie, gdzie królowała ( i wciąż króluje) chemia, trudno całkowicie odejść od pewnych przyzwyczajeń i standardów. Wiemy jednak z całą pewnością, że kosmetyki, które tak uwielbiamy wpływają niekorzystnie na nasze organizmy, ze względu właśnie na dużą zawartość substancji chemicznych, które służą głównie do wydłużenia trwałości kosmetyków.

Warto, zatem zainteresować się eko kosmetykami, które znajdziemy już praktycznie na każdym kroku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: eko kosmetyki, a zaleje nas fala propozycji. Jeżeli chcemy z ich pomocą wyszczuplić ciało, to wybierajmy te kosmetyki, które zawierają algi morskie, czyli tzw.spirulinę. Algi sprawiają, że nasza skóra szybko stanie się jędrna, gładka, odżywiona i oczyszczona z toksyn. Idealnie sprawdzą się więc tutaj zarówno balsamy z algami, jak i wszelkie maski i kremy. Kolejnym ważnym składnikiem, który pomoże w osiągnięciu szczupłej sylwetki są wszelkie wyciągi roślinne i owocowe. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim o wyciągach z grapefruita i aloesu. Idealna do wyszczuplania ciała jest również kawa, która bardzo często występuje w takich kosmetykach ekologicznych.

Oczywiście możemy kupić gotowe kosmetyki jak również poszczególne komponenty, które możemy zastosować samodzielnie w domu do masek na ciało i do tworzenia własnych kosmetyków ekologicznych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *