Shadow

Dieta 50 na 50.

Dieta 50 na 50 to idealny pomysł dla tych wszystkich, którzy nie mają zapału do tego, aby stosować dietę przez długi okres czasu bez żadnych wyrzeczeń. Zasada jest bardzo prosta: jeden dzień stosujemy dietę, drugi dzień jemy normalnie. I tak do czasu osiągnięcia satysfakcjonującej wagi.

Jak każda dieta, również i ta posiada tyle samo zwolenników jak i przeciwników, jednak jak by nie patrzeć jest to naprawdę ciekawa propozycja dla wszystkich walczących ze swoją wagą. Prekursorem tej diety jest amerykański lekarz J. B. Johnson, który przeprowadził ją u siebie i schudł na niej 15 kilogramów. O dokładnych zasadach i założeniach tej diety pisali również dr Krista Vardy i Bill Gottlieb w swojej książce „ Dieta 50 na 50”, która bardzo szybko stała się hitem na całym świecie.

Według zasad tej diety w dzień „postu” jemy posiłki, które dostarczą nam około 500kcal. Oczywiście dopuszcza się modyfikację diety w zależności od trybu życia i płci. Trzeba wykluczyć z diety tłuszcze, słodycze, napoje gazowane i wszelkie produkty przetworzone. W dzień „normalny” jemy tak jak dotąd z zachowaniem pewnych zasad: wszelkie posiłki jemy na małych talerzach, staramy się jeść powoli, delektując się jedzeniem i gdy tylko poczujemy, że jesteśmy najedzeni, to kończymy posiłek. Pomysłodawcy tej diety zalecają nauczenie się rozpoznawania prawdziwego głodu i momentu, gdy nasyciliśmy już swój żołądek.

Istotną rolę w tej diecie spełnia również wysiłek fizyczny, który ma być umiarkowany i dopiero z czasem zwiększany.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *