Shadow

Jak przygotować ogród do lata?

ogrod lato

Wiosna w pełni, zatem wszyscy, którzy jeszcze nie znaleźli na to czasu, to powinni właśnie teraz przygotować ogród do lata. Jest to właściwie ostatni dzwonek na to, aby latem nasz ogród był piękny, aby rośliny rosły zdrowo i abyśmy mogli cieszyć się w nim wakacyjnym wypoczynkiem.

Pierwsza sprawa to zajęcie się roślinami. Musimy dokładnie przyjrzeć się wszystkim roślinkom, zarówno kwiatom, krzewom i drzewom. Pozbywamy się wszystkich martwych części roślin, porażonych mrozem i chorobami. Dokładnie je ucinamy, urywamy i koniecznie spalamy. Nie możemy bowiem pozwolić aby patogeny były źródłem zakażenia zdrowych części roślin. Kolejna sprawa to nowe wysadzenia.

Udajemy się więc w tym celu do centrum ogrodniczego i kupujemy gotowe sadzonki kwiatów i krzewów taki jak berberys.

Teraz najwyższa pora aby zająć się trawnikiem, który po długiej ziemie nie wygląda wcale atrakcyjnie. W pierwszej kolejności wygrabiamy liście, następnie pryskamy preparatem na chwasty, przeprowadzamy rekultywację, a gdy nasz trawniczek zaczyna się zielenić nową trawą to przeprowadzamy pierwsze koszenie. Warto po nim rozsypać na trawnik wzmacniający nawóz, który sprawi, że trawa będzie rosła mocna i zdrowa.

Może zdarzyć się tak, że po zimie w trawie będą jakieś ubytki, to warto wypełnić je kawałkiem gotowej murawy, którą kupimy w sklepie ogrodniczym lub też wysiać jej nasiona.

Latem w ogrodzie konieczny jest kącik rekreacyjny i to jest kolejna sprawa, której musimy poświęcić nieco uwagi. Jeżeli dysponujemy potrzebnym sprzętem z poprzedniego sezonu, to musimy go przejrzeć, wyczyścić i oczywiście naprawić wszelkie uszkodzenia. Wszystkie elementy drewniane warto pomalować świeżą warstwą farby lub lakieru. W ten prosty sposób sprawimy, że wszystkie elementy będą nam służyły jeszcze przez wiele letnich sezonów.

W każdym kąciku rekreacyjnym obok ławeczek, altany i stolika, musi się znaleźć wygodne i zacienione miejsce dla naszych pociech. Jeżeli jeszcze nie mamy takowego miejsca to koniecznie sprawmy naszym dzieciom radość i urządzamy im w ogrodzie prywatny plac zabaw. Obecnie oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie coś ciekawego i adekwatnego do zasobu własnego portfela. Mamy do wyboru piaskownice, zjeżdżalnie, trampoliny, namioty i wiele innych ciekawych akcesoriów. Najlepiej na takie zakupy zabrać dzieci i wówczas wybiorą to o czym marzyły i co im się najbardziej podoba.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *