Shadow

Co zrobić, gdy w firmie nagle potrzebne są osoby do pracy?

Cheerful coworkers in office

Zwolnienia lekarskie, urlopy macierzyńskie i wypoczynkowe, a także nagłe rezygnacje z pracy – przyczyn może być wiele. Na część z nich masz wpływ, na inne – po prostu musisz się zabezpieczyć. Ale który z przedsiębiorców tak naprawdę myśli o pracowniczych rezerwach „na wszelki wypadek” jeszcze przed tym, gdy naprawdę są potrzebne? Niewielu. Jak więc poradzić sobie, gdy nagle dostaniecie większe zlecenie i okaże się, że rąk do pracy jest za mało? Radzimy w najnowszym materiale!

Pracownik sezonowy/tymczasowy to dobre rozwiązanie!

Pojęcie pracownika sezonowego zapewne kojarzy Ci się wyłącznie z wyjazdami do pracy za granicę. I słusznie, ale nie w tym kontekście, o którym myślisz. Praca na sezon nie jest to bowiem jedynie zatrudnienie w rolnictwie czy sadownictwie. Na problem trzeba spojrzeć znacznie szczerzej, tak jak robią to zagraniczni inwestorzy, u których pracują nasi rodacy. Zatrudniają oni bowiem Polaków do pracy sezonowej, a więc takiej, która trwa ok. 3-6 miesięcy. To właśnie przez ten czas (sezon) jest największe zapotrzebowanie na ludzi do pracy, niezależnie od branży. I choć siłą rzeczy zazwyczaj jest to praca przy uprawach, zdarzają się również wyjazdy do pracy przy produkcji, pakowaniu, wysyłkach, logistyce, mechanice, elektryce, itp. Zagraniczni przedsiębiorcy wiedzą bowiem, że znacznie bardziej opłaca im się zatrudnić pracownika tymczasowego, niż pracownika na stałe, który po sezonie nie miałby już prawie nic do roboty.

Gdzie szukać pracowników tymczasowych?

Chociaż sprawa wydaje się być prosta i oczywista, kiedy polski przedsiębiorca zastanawia się, nad zatrudnieniem pracowników tymczasowych, ma niemały dylemat. Skąd ich wziąć? Z pomocą przychodzą takie biura jak https://www.gppeople.pl/, które od lat pośredniczą w zatrudnianiu między innymi pracowników tymczasowych. To doskonałe rozwiązanie nie tylko ze względu na szybkość (omijasz wszystkie formalności rekrutacyjne, itp.), ale również pewność, że podpisując umowę z agencją pracy tymczasowej, dostaniesz dobrych i zmotywowanych do pracy ludzi, którzy będą chcieli wykonywać pracę na swoim stanowisku i na pewno przysłużą się do pomocy w Twojej firmie. Współpraca z agencją pracy to również znacznie mniejsze formalności, które spoczywają na barkach agencji. Jest to więc dużo lepsza opcja niż poszukiwanie pracowników tymczasowych na własną rękę.

Korzyści z zatrudnienia pracownika sezonowego

Jeśli więc zdarzają się w Twojej firmie okresy, w których przydałoby się choć kilka dodatkowych rąk do pracy, nie wahaj się i już dziś pomyśl o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Dzięki nim Twoja firma będzie płynnie prosperować, etatowi pracownicy nie będą chodzili przemęczeni, a Ty będziesz miał pewność, że wszystko działa tak, jak powinno.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *