Shadow

Jak pozbyć się obrzęków?

fresh-orange-juice-1614822_1920

Nasze ciało składa się w siedemdziesięciu procentach z wody. Dzięki niej zachodzą w organizmie bardzo ważne procesy fizjologiczne, metaboliczne oraz reakcje chemiczne. Ponad to woda pozwala na to, żeby usunąć nieszczące produkty przemiany materii, jak i toksyny. Jej nadmiar może jednak doprowadzić do pojawienia się wielu zaburzeń w ciele.

Im więcej wody pijemy, tym istnieją większe szanse na to, że jej ilości mogą się odkładać w organizmie. Niestety, ale może to skutkować pojawieniem się obrzęków oraz opuchlizny. Płyny, które się magazynują w ciele doprowadzają do podnoszenia się wagi ciała nawet o pięć kilogramów. Idzie za tym to, iż zaburzają jego proporcje. Organizm, który jest sprawgniony wody, broni się przed odwodnieniem. Z tego właśnie powodu zaczyna gromadzić w tkankach podskórnych wodę, a ciało – powiększa swoją objętość. Przyczyna takiego zjawiska mogą być zaburzenia, które są związane z gospodarką hormonalną, jak i zła dieta oraz nawyki. Nadmierna ilość soli, niedobór białka i potasu, brak jakiegokolwiek ruchu, jak i zajmowanie tej samej pozycji ciała – stanowią tak naprawdę tylko niektóre z powodów powstawania retencji.
Czasami magazynowanie wody w ciele może oznaczać to, iż cierpimy na jakąś poważniejszą chorobę, jak na przykład zakrzepicę żył głębokich albo obrzęk limfatyczny, który uwarunkowany jest problemami z przepływem limfy.

Wpływ wody na sylwetkę.

Nadmiar wody w organizmie stanowi niemały problem w szczególności dla tych kobiet, którym bardzo zależy na zadbanej sylwetce. Objawy tego schorzenia, które występują najczęściej to: miejscowy albo ogólny obrzęk ciała, wydęty brzuch, ból oraz uczucie sztywności stawów i mięśni, jak i spore wahania wagi. Nasze ciało staje się wówczas obrzmiałe, dużo mniej sprężyste oraz smukłe. Tym samym mamy dużo mniej energii, nie posiadamy chęci do życia i nie mieścimy się w nasze rzeczy.

Masaż ciała wodą.

Całe szczęście, iż obecnie można przeciwdziałać temu, aby woda w ciele się nie zatrzymywała. Pomóc temu może między innymi zabieg endermologii, który stanowi alternatywę chociażby dla diet oczyszczających. Posiada uniwersalne działanie i sprzyja temu, aby zmniejszać cellulit i modelować ciało.
Specjaliści kładą nacisk na to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wiele kobiet określa go jako pełny relaks i stanowi typ bardzo głębokiego masażu. Zabieg ten cieszy się sporą skutecznością i nie tylko, jeśli chodzi redukcję płynów w organizmie, lecz też idealnie wysmukla oraz ujędrnia. Zabieg ten powinno się stosować miejscowo na partie ciała, które zostały wcześniej określone.

Detoks.

Terapia przeciw obrzękowa jest bardzo ważna jeżeli chodzi o detyksylację organizmu. W momencie, kiedy masujemy oraz uciskamy ciało, to wpływamy na przeciwdziałanie zaburzeniom krążenia, jak i układu limfatycznego.
Specjaliści podkreślają, iż żeby osiągnąć jak najbardziej oczekiwany efekt, to należy zadbać o to, aby mieć zdrowe nawyki. Sport oraz dieta, która bogata jest w zdrowe produkty, z pewnością przyczyni się do poprawienia sylwetki oraz zdrowia. Pamiętajmy, że powinniśmy unikać soli, a preferować dietę bogatą w na przykład potas. Bardzo kluczowe jest również przyjmowanie codziennie minimum 1,5 litrów płynów dziennie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *