Shadow

Czy można szybko się pozbyć po – ciążowego balastu?

Często zaraz po porodzie kobiety są nieszczęśliwe ze względu na to, że ich ciało nie prezentuje się tak, jak wcześniej. Duży biust, rozciągnięta skóra i do tego tych kilka kilogramów za dużo potrafią popsuć nastrój. Szczególnie wtedy, kiedy przeżywamy prawdziwą burzą hormonów., która jest typowa dla pierwszego okresu połogu.

Jak najłatwiej wrócić do sylwetki, która była prezentowana przed ciążą?

Na wstępnie należy zaznaczyć, że dla niektórych nie jest to wcale takie proste. Każdy organizm jest inny i na każą z nas działa co innego. Mimo tego, że jesteśmy matkami, powinnyśmy dbać o siebie i o swoje zdrowie. Jeśli pielęgnujemy te obie rzeczy, to równocześnie stajemy się spełnione oraz szczęśliwe.

Unikaj słodyczy i wprowadź w swoje życie trochę ruchu.

Nie stosuj żadnych drastycznych diet, ponieważ w okresie karmienia potrzeba sporej ilości witamin, białka oraz niezbędnych tłuszczów. Nie powinnaś się objadać, ale utrzymywać swoje menu w granicach rozsądku i jak najszybciej podjąć lekką formę aktywności fizycznej – chociażby w postacie spacerów.

Masuj swoje ciało.

Możesz o to również poprosić swojego partnera. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych kremów, które ujędrniają i działają, jeśli są przez nas stosowane regularnie. Należy je wcierać intensywnymi ruchami w brzuch, pośladki, biust czy uda.

Regularne posiłki są naprawdę wskazane.

Należy unikać złych nawyków w odżywianiu. Lepiej zamiast dużej porcji spożyć trzy mniejsze. Istotne jest także postawienie na owoce oraz warzywa. Są one bowiem bogate w witaminy. Najlepiej jeść je na czczo albo pół godziny przed posiłkiem wtedy, kiedy nasz organizm najlepiej potrafi wykorzystać zawarte w nim sole mineralne oraz witaminy. Możesz je potraktować również jak pyszny deser. Błonnik zapewnia uczucie sytości, z kolei cukry naturalne wpływają na polepszenie samopoczucia oraz idealnie zastępują ciasteczka. Kiwi albo truskawki są odpowiednią opcją dla tych, którzy chcą zgubić kilogramy.

Staraj się ważyć raz w tygodniu.

Jest to wystarczające, ponieważ codzienne stawanie na wadze może wpływać na nas demotywująco. Szczególnie wtedy, kiedy nie widać jeszcze zbyt szybkich rezultatów. Musisz pamiętać, że dziecko jest najważniejsze, więc daj sobie czas. Idealna opieka to podstawa, a na nią potrzebna jest niemała dawka energii.

Każda kobieta podejmuje walkę z powróceniem do dawnej wagi w odpowiednim dla siebie czasie. Nie mniej jednak najważniejsze są chęci do wprowadzenie zmian. Zachodząc w ciążę liczymy się z tym, iż nasze ciało ulegnie zmianie. Postawmy w głównej mierze na aktywność fizyczną, wypoczynek oraz sport. Ćwiczenia można wykonywać również w trakcie trwania ciąży, jednak najlepiej pod okiem trenera, który dopilnuje tego, by dziecku nie stało się nic złego. Istnieje wiele diet dla młodych mam oraz cala masa pomysłów na to jak aktywnie spędzać czas łącząc go z wychowywaniem dziecka. Nie należy poddawać się na starcie, tylko zacząć jak najszybciej działać i dbać o swój zdrowy wygląd.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *