Shadow

Jak podkręcić swój metabolizm?

Od dłuższego czasu starasz się schudnąć, jednak efekty albo nie są zadowalające albo nie pojawiają się wcale? Mimo, iż ograniczasz posiłki i obiecujesz sobie, że od jutra zaczniesz ćwiczyć – nie ma efektów. Istnieje za to kilka naprawdę pomocnych sposobów na to, żeby trochę podkręcić swój metabolizm. I co najważniejsze – łatwo jest je wprowadzić w życie codzienne, ponieważ są zarówno proste, jak i przyjemne.

Witamina B12.

Organizm potrzebuje jej optymalnego poziomu, aby mogła ona wspomagać metabolizm. Poprzez badania krwi można w łatwy sposób sprawdzić czy nie potrzebujemy jej dodatkowej dawki. Jest to ważne, gdyż jej nieliczone nedobory mogą doprowadzić nawet do zagrożenia życia. Pojawiły się zastrzyki domięśniowe, które zawierają witaminę B12. Podobno bardzo szybko dodają energii, poprawiają wygląd skóry oraz odchudzają. Należy jednak skonsultować z lekarzem taką formę przyjmowania witamin, ponieważ jej nadmiar gorzi zatruciem organizmu.

Śniadanie.

Od zawsze powtarza się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jego jedzenie tak naprawdę podkręca metabolizm. Dodatkowo, jeśli spożyjemy ciepły posiłek, to przemiana materii zostanie przyspieszona.

Przekąski.

Powinny być małe i regularne. Pomagają one na ustabilizowanie poziomu cukru we krwi oraz hamują napędy głody. Ponad to utrzymują metabolizm na wysokim poziomie. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście nieskokaloryczne i zdrowe przekąski – mile widziane są owoce oraz warzywa.

Papryczka chili.

Oczywiście musi być wykorzystana w połączeniu ze zdrowym przepisem. Odpada bowiem przyrządzanie jej na patelni pełnej tłuszczu. Chili ma w składzie przeciwutleniacz (kapsaicynę) – wywołuje on na języku wrażenie ciepła.Stymuluje tym samym wytwarzanie ciepła w organizmie i tym samym – przyspiesza przemianę materii.

Zielona herbata.

Niektóre osoby nie lubią jej smaku, jednak wystarczy trochę poszukać, żeby znaleźć i następnie kupić naprawdę smaczną zieloną herbatę. Istotny jest również jej sposób parzenia. Herbata ta zmniejsza uczucie łaknienia i wpływa na poprawę tolerancji fizycznego wysiłku. Ponad to jej działanie jej oczyszczające.

Nabiał.

Badanie wyraźnie ukazały, że spożycie mleka oraz serów od trzech do czterech razy w ciągu dnia powoduje utratę 70 % tłuszczu z organizmu niż w przypadku osób, które unikają tych produktów. Dieta ta chroni przed utratą beztłuszczowej masy ciała, czyli mięśni.

Sen.

Odpowiednia ilość snu ma wpływ na przemianę materii. Sen redukuje energię na zadania, która mamy wykonać w ciągu dnia. Jeśli śpimy w mniejszej temperaturze, to możemy przyspieszyć spalanie kalorii, gdyż organizm zużywa dodatkową porcję energii po to, aby się ogrzać.

Wysiłek fizyczny.

Wiadomo nie od dziś, że sport pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Kalorii są spalane jeszcze przez długi czas po tym, jak zakończyliśmy ćwiczenia. Należy się więc ruszać i prowadzić aktywny tryb życia.

Kawa.

Kofeina podnosi tętno. Daje zatem niezłego kopa i energii. Stawia nasze ciało w jak największej gotowości. Picie filiżanki kawy z rana wspomaga metabolizm i działa korzystnie na proces odchudzania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *