Shadow

Jak pozbyć się myszy z domu?

Myszy w domu to bardzo duży problem. Problem się powiększa, gdy zaczynają zakładać gniazda i zadomowią się na stałe. Myszy są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Te małe gryzonie domowe są nosicielami takich chorób jak salmonella czy leptospiroza. Dlatego warto jak najszybciej się ich pozbyć. Jak pozbyć się myszy z domu?

Na to jest kilka sposobów.

1. Stosowanie zapachów nieatrakcyjnych dla myszy.

Myszy nie lubią zapachu mięty, zepsutej cytryny, a także rumianku. Dodatkowo dla odstraszenia myszy można zastosować zapach lawendy czy wrotyczu. Jednakże zastosowanie zapachu w jednym miejscu nie odstraszy ich na dobre. Przemieszczą się w inne, bardziej ustronne miejsce.

2. Uszczelnienie wszystkich miejsc przez, które mogą się one dostać do domu.

Gryzonie często zadomawiają się w naszych domach w okresie jesienno-zimowym, wtedy gdy na podwórzu jest niska temperatura. Zanim dostaną się do środka należy zabezpieczyć wszystkie miejsca przez które mogą się wśliznąć do budynku. Najlepszym sposobem jest zagipsowanie wszelkich dziur w elewacji czy ścianach gipsem. Należy także sprawdzić szczelność listw przy podłodze. Na myszy trzeba także uważać na wysokości dachu. Jeśli nie znajdą wejścia w dolnych kondygnacjach, będą szukały go w okolicach dachu.

3. Zakup naturalnego wroga gryzoni.

Wszyscy mają świadomość tego, że myszy i koty się nienawidzą. Dlatego warto zakupić kotka, który odstrasza małe gryzonie. Należy wziąć jednak pod uwagę to, że kot może być zbyt leniwy, żeby gonić za myszkami.

4.Zakładanie pułapek.

Do złapania nie proszonych gości służą łapki na myszy z zapadnią, jak również pułapki z powłoką klejową. Oczywiście pułapki z powłoką klejoną są bardziej humanitarnym sposobem pozbycia się myszy. Nie chcemy przecież zabić gryzonia, tylko się go pozbyć.

5. Zastosowanie odstraszaczy.

Odstraszacze działają na zmysł słuchu myszy. Dźwięki te są bardzo nieprzyjemne dla gryzoni, a dla człowieka prawie niesłyszalne.

6. Trucizna.

Jest to najbardziej radykalny sposób pozbycia się gryzoni. Truciznę rozsypujemy w miejscach, gdzie są widoczne odchody myszy. Trucizna ma przyjemny dla myszy zapach i szybko zostaje ona skonsumowana. W przeciągu kilku dni mysz umiera.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *