Shadow

Jak pozbyć się kretów?

jak-pozbyc-sie-kreta

Krety to małe szkodniki zamieszkujące nasze ogrody. Rozkopują rabatki i niszczą rośliny. Jak z nimi walczyć? Co można zrobić by się ich pozbyć? Mamy kilka porad specjalnie dla wad jak można pozbyć się małych szkodników.

1. Zapory podziemne
Siatkę umieszcza się 10 cm pod ziemią, a następnie zasypujemy ziemią i obsiewamy trawą. Taka zapora jest nie do przejścia dla kretów. Można też zastosować rowy zasypane gruzem.

2. Zasadzenie odpowiednich roślin
Takimi roślinami jest aksamitka, czosnek, bazylia czy też komosa. One odstraszają krety zapachem. Można także posadzić żywotnik lub czarny bez. Rozdarte ząbki czosnku w krecich korytarzach również pomaga w pozbyciu się ich.

3. Ultradźwięki
Zastosowanie dźwięków niesłyszalnych dla ludzi odstrasza gryzonie. Zmienne lub stałe częstotliwości dźwięków denerwują krety, wskutek czego uciekają jak najdalej takich miejsc.

4. Klekoczące wiatraczki
Wiatraczki wkopane w ziemię i naciągnięte druty między nimi wibrują w trakcie wiatru. Nie powodują u nas dyskomfortu, lecz odstraszają krety. Takie wiatraczki warto od czasu do czasu przemieścić w inne miejsce, gdyż krety mogą się do nich przyzwyczaić.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *