katar

Przeziębienie to coś zupełnie naturalnego w czasie zimowo-wiosennym. Większość z nas w tym okresie boryka się z katarem. Jest on uciążliwy przede wszystkim wtedy, gdy musimy pracować, a on nie pozwala nam się skupić. Jak można szybko się pozbyć kataru?

Jest wiele sposobów na pozbycie się kataru. Jedne są bardziej skuteczne niż drugie czy też szybciej działają. Dlatego postanowiliśmy zrobić małą listę sposobów walki z katarem.

  1. Inhalacja – pomaga w walce z katarem poprzez oczyszczenie dróg oddechowych. W tym celu można wykorzystać specjalne olejki do inhalacji. Inhalację wykonuje się ok 20 min pod ręcznikiem. Pozwala to na dokładne dotarcie olejków do poszczególnych partii oddechowych.
  2. Preparaty w sprayu – kupić je można w aptece. Spray do nosa pomaga w udrożnieniu i likwiduje katar. Używa się go kilka razy dziennie dla większej skuteczności.
  3. Tabletki – także zakupić można je w aptece. Tabletki działają od wewnątrz organizmu odtykając nos i pozwalając nam swobodnie oddychać.
  4. Witaminy – mogą również pomóc. Witamina C powinna być używana nie tylko w trakcie przeziębienia, ale również przed nią.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Suszenie prania to z pozoru bardzo prosta czynność. Wystarczy wyjąć je z pralki i dokładnie rozwiesić na suszarce. Niekiedy jednak