Shadow

Jak pozbyć się kurzajek?

kurzajki

kurzajki

Kurzajki można pozbyć się na wiele sposobów. Na kurzajki pomagają preparaty z apteki, jak i domowe sposoby naszych babć. Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się kurzajek:

1. MNISZEK LEKARSKI ( inaczej brodawnik ) – występuje w Polsce. Kurzajkę smarujemy z sokiem ze złamanej łodygi lub liścia mniszka. Smarujemy kilka razy dziennie.

2. CZOSNEK skład czosnku: allicyna o działaniu przeciwbakteryjnym, trójsiarczek dwuallilu o podobnym działaniu, siarkowe związki lotne, które wspomagają walkę z chorobami dróg oddechowych. . Czosnek jest bogaty w witaminę C i B, zawiera potas, fosfor, żelazo i magnez.

Kawałek czosnku lub miazgę czosnku nakładamy na kurzajkę i zaklejamy plastrem. Zmieniamy 2-4 razy dziennie. Kuracja ta trwa do 2 tygodni.

3. OCET JABŁKOWY – przed użyciem octu należy umyć dokładnie skórę pokrytą kurzajką. Na wacik lejemy trochę octu jabłkowego i nakładamy na kurzajkę i zostawiamy na noc. Leczenie trwa ok 4-6 tygodni.

4. OLEJEK Z DRZEWA LUB OLEJEK CYTRYNOWY – na kurzajkę należy położyć wacik nasączony olejkiem z drzewa herbacianego lub cytryny. Zmieniać opatrunek 2 razy dziennie. Leczenie może trwać 2-3 tygodnie.

5. ZIEMNIAK – sok ze świeżego ziemniaka również pomaga w leczeniu kurzajki. Nasączony sokiem z ziemniaka wacik nakładamy na kurzajkę i zostawiamy na noc. Zabieg ten powtarzamy do momentu odpadnięcia kurzajki.

6. MAŚĆ SALICYLOWA – stosujemy codziennie smarując kurzajkę. Zalepiamy plastrem na noc.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *