blizny

Po trudnej walce z uciążliwym trądzikiem nadszedł czas na kolejną walkę ? Trądzik nie jest już twoim zmartwieniem za to pozostałości po nim to już inna bajka. Blizny można w różny sposób zwalczać.. Jak zlikwidować przebarwienia ? Czym smarować ?

Pierwszym sposobem jest Laser. Naświetlanie ciągłe i pulsacyjne redukują blizny trądzikowe. Laser ukrwawi komórki wokół blizny, co spowoduje zmotywowanie zmianę do pracy.

Drugim sposobem są preparaty dostępne w aptece. Przykładowo krem z śluzu ślimaka. Ohydnie brzmi, ale bardzo pomaga. Substancje zawarte w takim kremie działają na skórę z blizną.

Trzecim sposobem jest masowanie blizny kilka razy dziennie. Napędza to cały układ krwionośny wokół blizny do pracy. Dzięki temu blizna zacznie pracować i powoli będzie zanikać.

Czwartym sposobem jest złuszczanie mikrodermabrazją lub peelingiem. Takie zabiegi również pomogą na zmiany trądzikowe. Zaczną w ten sposób pracować obumarłe tkanki blizny.

Piątym sposobem jest wybielanie blizny poprzez nakładanie na nią takich produktów jak sok z cytryny czy limonki, ocet lub olejek jojoba. Dobrymi preparatami są też olejki eteryczne np. z lawendy i grejpfruta oraz awokado. Dobrze też sprawdzi się mleko.

 

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Czasami coś niepozornego, nieprzykuwającego uwagi, może posiadać wyjątkowe właściwości. Tak dzieje się w przypadku wąkrotki azjatyckiej, małego zielonego kłącza, znanego