Shadow

Jak pozbyć się pryszczy?

pryszcze

pryszczeWiele osób w młodym wieku boryka się z pryszczami. Na rynku jest wiele preparatów zwalczających tą dolegliwość. Jednak chemia zawarta w nich działa tylko przez moment. Później skóra uodparnia się, a lek który miał pomagać zaczyna szkodzić skórze. Dlatego najlepszym sposobem są domowe sposoby, które są naturalne i tańsze.

MLEKO

Jednym ze sposobów jest wykorzystanie mleka jako toniku. Mleko działa na skórę oczyszczająco, wygładza i matuje. Nakładamy na cerę mleko na pół godziny i zmywamy ją ciepłą wodą. Następnie można nałożyć krem nawilżający. Jednak trzeba pamiętać by krem się wchłaniał.

MIÓD

Miód jest także dobrym sposobem na walkę z pryszczami. Działa on na skórę antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Miód należy nałożyć bezpośrednio na pryszcza na około 30 minut.

BIAŁKO JAJKA

Białko z jajek niszczy ściany komórek bakterii i eliminują infekcje. Białko należy zmieszać z miodem z szczyptą cynamonu. Nałóż taką miksturkę na noc, a rano zmyj.

PASTA DO ZĘBÓW

Pasta jest dobra na walkę z pojedynczymi pryszczami. Nałóż na niego odrobinę pasty i zostaw do wyschnięcia. Zmyj ciepłą wodą.

OCET JABŁKOWY

Ocet jabłkowy reguluje pH skóry. Posmaruj nim chorobowe miejsce. Zostaw na noc. Dzięki temu pryszcz się skurczy, a na końcu zniknie.

SOK Z MARCHWII

Sok z marchwi użyj bezpośrednio na zmianę. Marchew przyśpiesza proces gojenia i zapobiega powstaniu nowych wyprysków.

ALOES

Aloes działa poprzez zmniejszenie się obrzęku i zaczerwienienia. Smaruj wyprysk przynajmniej dwa razy dziennie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *