Shadow

Jak pozbyć się wzdęć?

jak-pozbyc-sie-wzdec

Wielu z nas ma czasami problemy z powracającymi wzdęciami. Jest to nie przyjemne i sprawia nam uczucie dyskomfortu. Czym są wzdęcia? Jak możemy pozbyć się wzdęć? Co powinniśmy zrobić?

Wzdęcia są inaczej nazywane gazami lub wiatrami. Zjawisko to występuje w okolicach brzucha i charakteryzują się nagromadzeniem się gazów w jelitach. Powoduje to wzrost objętości brzucha, poszerzenie sylwetki i rozpychanie ubrań. Wzdęcia mogą wywoływać uczucie rozdarcia i rozpierania jamy brzucha, ponadto może przy tym występować ból.

Pierwszym krokiem w pozbyciu się dolegliwości jelitowych jest powolniejsze spożywanie posiłków. Dzięki temu do naszego organizmu dotrze mniej powietrza, które w nadmiarze może spowodować wystąpienie tej dolegliwości.
Po drugie jedz mniej gazotwórczych produktów. Do takich dań należą fasola, kapusta czy też surowa cebula. Na organizm źle też wpływają ostre i smażone dania.

Używanie ziół do posiłków może wspomóc redukcje występowania wzdęć. Najlepszymi ziołami do posiłków jest koper włoski, imbir, mięta, rumianek, jak również liść laurowy.

Ostatnim krokiem jest sport. Uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest bardzo dobre dla naszego organizmu. Wspomaga przemianę materii i spalanie tłuszczu.
Dzięki przestrzeganiu tych zasad możesz już na zawsze pozbyć się problemów ze wzdęciami. Ważne jest tylko by dbać o odpowiednią dietę i uprawiać sport lub chodzić na częste spacery.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *