Shadow

Jak naprawić włosy?

włosy

włosy

Problem ze zniszczonymi włosami dotyka niemal każdej osoby. Najczęstszym powodem przesuszenia włosów jest częste prostowanie czy używanie szamponów nasyconych masą chemikaliów. Woda też może być problemem. Co należy zrobić by nasze włosy nabrały pięknego blaski i były miękkie w dotyku?

1. WODA

Sprawdź czy woda jest twarda i czy nie wysusza ci w ten sposób włosów. Jeżeli tak nie myj włosów w takiej wodzie. Najlepiej jest taką wodę zmiękczyć poprzez dodanie do rur specjalnego preparatu do zmiękczania wody.

2. SZAMPON

Używaj szamponów do mycia włosów bez chemikaliów. Szampony muszą być jak najbardziej naturalne. Nie można używać szamponów, które mają nadmiar chcemi i przyczyniają się do wysuszania i łamliwości włosów.

3. ODŻYWKA

Używaj odżywki, która wzbogaci twoje włosy o dodatkowe składniki pomagające w regeneracji włosów.

4. FRYZJER

Jak macie zniszczone końcówki najlepiej jest się wybrać do fryzjera, który obetnie je i naprawi poprzez nałożenie maski regeneracyjnej na włosy.

5. OLEJEK

Użyj olejku, który natłuści włosy i zregeneruje zniszczone włosy. Olejek też sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące i zdrowsze.

6. DIETA

Odpowiednia dieta też pomoże w odbudowywaniu włosów. Jedź dużo dań z witaminą A i B6, białkiem oraz jedź dania bogate w minerały.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *