Shadow

Jak poradzić sobie ze zdradą partnera?

person-1821412_1280

Zdrada to uczucie, które wywołuje bardzo mocne i skrajnie dotkliwe cierpienie, które przez fachowców jest stawiane na drugim miejscu w skali cierpienia, zaraz po nagłej śmierci bliskiej osoby. Ta wysoka skala cierpienia jest w początkowej fazie tak silna, że wręcz absurdalna. Nie wierzymy więc, że to mogło dotknąć właśnie nas, a z drugiej wiemy, że to się stało i dzieje. Takie mocne i skrajne emocje są czasem przyczyną kolejnych rodzinnych tragedii, dlatego zawsze w takich wypadkach należy poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub też specjalistę.

O zdradzie partnera zazwyczaj dowiadujemy się przypadkowo i od zupełnie nie związanej z nami osoby. Często też bywa, że partner zdradza nas od dawna i wielu przyjaciół z naszego kręgu o tym wie, tylko nie my. Niekiedy zdrada dotyczy tylko jednego wydarzenia tzw. skoku w bok i wówczas dowiadujemy się o nie po latach, gdy na przykład nas zetknie z tą osobą. Przypadków i historii jest wiele, a każda bez względu na fakt jak to się wydarzyło, jest bolesna dla drugiej strony i strasznie ciężka dla całej rodziny.

Osoba, która dopuszcza się zdrady, doskonale wie, że robi źle, że zrani tym bliską osobę, że narazi rodzinę na cierpienia i zerwanie rodzinnych więzi. Mimo tego, z różnych powodów okłamuje i zdradza. To bardzo trudny psychologiczny problem, który powinien być rozpatrywany indywidualnie. My dziś zajmiemy się osobą zdradzaną i tym, jak powinna ona sobie w tej przykrej sytuacji poradzić.

Moment, gdy dowiadujemy się o zdradzie jest straszny, gdyż targają nami sprzeczne emocje. Wciąż przecież kochamy partnera, bo przecież nie da się przestać kochać w sekundę. Z drugiej strony go nienawidzimy, że zrobić nam coś tak okropnego, że nas oszukał.

W tym momencie pozwólmy sobie na płacz, złość i krzyk. Jeżeli w rodzinie są dzieci, to koniecznie na ten początkowy czas zawieźmy je do dziadków, cioci czy kogoś bliskiego. Niech nie widzą naszego cierpienia i słyszą epitetów, które będziemy kierować w stronę ich ojca. To nadal ich tato i nie wolno pozwolić aby dzieci ostały wciągnięte w kłótnie i sprawy dorosłych.

Poprośmy też przyjaciółkę o pomoc, wyżalmy się i wypłaczmy w rękaw, a gdy te pierwsze emocje opadną, to umówmy się na rozmowę z partnerem. Koniecznie wybierzmy miejsce neutralne i na spokojnie porozmawiajcie o tym, czy chcecie ratować czy też zakończyć wasz związek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.