Shadow

Profesjonalne maszynki do strzyżenia czyli ranking tych najlepszych! [Poradnik]

Confident look. Bearded handsome man sitting in the barbershop while professional barber styling his hair
Confident look. Bearded handsome man sitting in the barbershop while professional barber styling his hair

Oto nadszedł ten moment – Twoja stara maszynka do strzyżenia przechodzi na zasłużoną emeryturę i pora zastąpić ją nową. Tylko którą wybrać? Wybór jest ogromny, a od samego czytania o ich funkcjach i parametrach można dostać zawrotów głowy. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten oto krótki poradnik, który z pewnością pomoże w podjęciu korzystnej decyzji. Dzięki niemu dowiesz się, na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę oraz jakie modele maszynek do strzyżenia zdobyły największe uznanie wśród klientów.

Po pierwsze, musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie – „Czy wystarczy mi zwykła maszynka do strzyżenia czy lepiej, abym zainwestował w profesjonalną?”. Jeśli jesteś właścicielem salonu fryzjerskiego albo strzyżesz siebie, rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, to zdecydowanie zalecamy inwestycję w lepszy model. To gwarancja, że posłuży Ci on przez wiele lat i śmiało będziesz mógł go używać nawet kilka razy dziennie bez obaw, że silnik maszynki tego nie wytrzyma. A nawet jeśli strzyżesz tylko i wyłącznie sam siebie, to i tak warto rozważyć zakup profesjonalnego sprzętu. Chociażby dlatego, że posiada więcej udogodnień, jest bardziej wytrzymały i daje więcej możliwości. To inwestycja, która się opłaca!

Po drugie, upewnij się, na jaką długość najczęściej obcinasz swoje włosy i na tej podstawie dobierz odpowiedni model maszynki. 2 mm, 10mm, a może 15mm? Ważne jest, aby wybrany przez Ciebie sprzęt miał odpowiednie nakładki, które umożliwią Ci strzyżenie na preferowaną długość.

Po trzecie, jeśli oprócz strzyżenia włosów chciałbyś jeszcze odpowiednio zająć się swoim zarostem, to świetnym rozwiązaniem jest maszynka z funkcją trymera. Z jej pomocą idealnie przytniesz swoją brodę i będziesz mógł cieszyć się świetnym wyglądem bez regularnych odwiedzin w salonie fryzjerskim.

Ważną kwestią jest także wygoda użytkowania. Jeśli planujesz korzystać z maszynki do strzyżenia dość często, a nawet kilka razy dziennie, to koniecznie zwróć uwagę na to, aby była dość lekka. Jest to szczególnie istotne w salonie fryzjerskim, gdy w ciągu dnia strzyżesz wielu klientów. Innym udogodnieniem, o które warto zadbać, jest rodzaj zasilania. Do wyboru masz maszynki do strzyżenia sieciowe oraz akumulatorowo-sieciowe. Te drugie możesz używać nie tylko, gdy są podłączone do kontaktu, ale również bezprzewodowo. Wystarczy, że maszynka będzie miała naładowaną baterię i już bez problemu będziesz mógł ją użyć w dowolnym miejscu. Większość maszynek może w ten sposób działać ok. 35- 40 minut, natomiast te profesjonalne wytrzymują godzinę, a nawet półtorej. W ten sposób masz więcej swobody i nie musisz przejmować się utrudniającym ruchy kablem.

Kupując maszynkę do strzyżenia, nie sposób pominąć kwestię jakości jej wykonania. Warto jest zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano ostrze i wybrać ten najtrwalszy oraz najbardziej odporny na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Powyższe kryteria spełniają ostrza tytanowe i stalowe, ale również i ceramiczne.

Omówiliśmy już najważniejsze kwestie, a zatem przejdźmy do rankingu. Oto 10 maszynek, które możemy Ci polecić z czystym sumieniem!

  1. Moser Li+Pro 1884 sprzet
  2. Oster C200 sprzet
  3. Moser Chromstyle 1871 sprzet
  4. Panasonic ER-1611 sprzet
  5. Moser Genio Plus Model 1854 sprzet
  6. Ermila Bellisima sprzet
  7. Moser Primat model 1233 sprzet
  8. Moser Easystyle 1881 sprzet
  9. Fox Flamenco sprzet
  10. Fox Techno sprzet

Przyjrzyjmy się bliżej trzem maszynkom do strzyżenia, które były najchętniej i najczęściej wybierane przez klientów. Oto one!

Moser Li+Pro 1884 sprzet to maszynka sieciowo-akumulatorowa, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu. Ma naprawdę świetne parametry i z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

3

Parametry:

– ostrze o szerokości 46 mm i zakres cięcia od 0,7 do 3 mm

– w zestawie znajdują się nakładki umożliwiające strzyżenie na długość 3,6,9,12,18 i 25 mm

– dzięki systemowi Quick Change bardzo szybko i sprawnie zmienisz nakładkę

– czas ładowania wynosi 45 minut

– Moser Li+Pro 1884 bezprzewodowo może pracować nawet 75 minut

– dzięki wskaźnikowi LED pokazującemu stan naładowania, będziesz mógł sprawdzić, czy

zdążysz wykonać jeszcze jedno strzyżenie zanim podłączysz maszynkę do ładowania

– posiada bardzo wydajne akumulatory litowo-jonowe

– silnik sterowany jest mikrokontrolerem, dzięki któremu siła cięcia będzie niezależna od

stopnia naładowania maszynki

– w zestawie znajduje się specjalna stacja ładująca oraz zestaw do czyszczenia i pielęgnacji maszynki

Oster C200 sprzet to bezprzewodowa maszynka do strzyżenia, która zachwyci zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Z powodzeniem możesz używać jej w domowym zaciszu oraz w salonie fryzjerskim.

2

Parametry:

– posiada mocny i zarazem cichy silnik obrotowy, co z pewnością zwiększy komfort strzyżenia

– ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, a zatem są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia

wynikające z codziennego użytkowania

– do wyboru masz 5 długości strzyżenia: od 0,5 mm do 2,6 mm

– w zestawie znajduje się 6 nakładek (0,5 mm / 1,2 mm / 2,0 mm/ 2,4 mm/ 2,6)

– posiada baterie litowo-jonowe, które umożliwiają 120 minut pracy bez ich ładowania

– czas ładowania wynosi 120 minut

– czerwona dioda ostrzega, gdy bateria jest na wyczerpaniu

– w razie potrzeby można dokończyć strzyżenie maszynką podłączoną do kontaktu

– w zestawie znajduje się specjalna szczoteczka do czyszczenia oraz oliwa do ostrzy

– maszynka posiada specjalne stanowisko do ładowania

Moser Chromstyle 1871 sprzet to bezprzewodowa maszynka do strzyżenia, która zajęła trzecie miejsce w naszym zestawieniu. Jeśli chodzi o jej parametry, to są one zbliżone do modelu Moser Li+Pro 1884. Jedyną wyraźną różnicą jest czas ładowania, który jest znacznie dłuższy (150 minut). Natomiast może ona pracować bezprzewodowo nieco dłużej, bo nawet do 90 minut.

1

Parametry:

– szerokość ostrza wynosi 46 mm, a zakres cięcia od 0,7 do 3 mm

– ostrza zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej

– w zestawie są trzy dodatkowe nakładki (3 mm, 6 mm, 9 mm, 12 mm), które błyskawicznie zmienisz dzięki systemowi Quick Change

– do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: biała i czarna

– dodatkowo w zestawie znajduje się specjalna stacja ładująca oraz środki do czyszczenia i pielęgnacji maszynki

Wybierając maszynkę do strzyżenia z naszej listy TOP10 masz pewność, że otrzymasz sprzęt najwyższej jakości, który posłuży Ci przez długie lata. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom podejmiesz właściwą decyzję i już wkrótce będziesz cieszyć się z udanego zakupu. Szczegółowe dane na temat wszystkich modeli możesz zobaczyć na Pro-sprzet.pl – najpopularniejszym serwisie fryzjerskim ze sprzętem dla fryzjerów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.