Shadow

Jak połączyć różne style w jednym domu?

living-room-1515976_1280

Harmonia stanowi podstawę w każdym domu, w którym skupia się ognisko rodzinne. Nasze wnętrze oraz swoisty mikroklimat ma wpływ na to, aby powstała idealna aura. Mieszanie stylów bardzo często wiążę się z podjęciem ryzyka, iż nagromadzimy zbyt dużą ilość elementów, które z kolei wpłyną na zaburzenie ładu przestrzeni. Z tego właśnie powodu tak ważna jest aranżacja, która powinna zostać ograniczona do dwóch, trzech wybranych wcześniej klimatów.

Wśród często wybieranych motywów wnętrzarskich można wyróżnić klika szczególnych, miedzy innymi: styl klasyczny, minimalistyczny albo rustykalny. Wprowadzenie ich do swojego domu będzie stanowiło pewne i najmniej problematyczny wybór, gdyż aranżacje tego typu można śmiało określić jako ponadczasowe. O łączeniu stylu klasycznego z nowoczesnym w kontekście salonu można poczytać w naszym artykule „Jak urządzić salon?„, a gdyby ktoś lubił klimaty drewna to polecam poczytać – http://www.poradnik-kobiety.pl/hygge-w-domu-jak-wybrac-meble/

Znajdź motyw, który będzie przewodni.

W mieszkaniu, które możemy określić jako elastyczne, bardzo ważny powinien być „wspólny mianownik”, gdyż to właśnie on będzie spinał całą aranżację. Podłogi, jak i ściany okażą się jego najbardziej odpowiednim nośnikiem. Są to płaszczyzny, które mogą przewijać się przez wiele pomieszczeń oraz tworzą ich podział. Jeżeli mamy więc na celu zaznaczenie w sposób subtelny estetyczną spójność, to powinniśmy skupić się właśnie na tych płaszczyznach oraz znaleźć dla nich materiały, które odpowiadają każdej z planowanych aranżacji.

Jeśli chodzi o kolorystykę ściany, to najlepiej sprawdzi się ta w tonacji tak zwanego złamanego złota – określa się tak w sposób potoczny najjaśniejszy odcień szarości. Kolor tego typu przełamie konwencję bieli oraz będzie stanowić udane tło pod tak naprawdę każdy rodzaj wyposażenia.

Jeżeli szukamy dobrego pomysłu na podłogę, to powinna ona zostać w kolorze jasnym albo w tonacjach grafitowych. Bardzo duże znaczenie ma tutaj także oświetlenie. Do pomieszczeń, które są buforowane, warto wybrać to jednolita. Doda on światła, a z drugiej strony ustąpi formą innym elementom wyposażenia.

Tworzenie świadomych kontrastów.

Wprowadzenie akcentów do przestrzeni jest bardzo korzystne, gdyż ożywia je oraz nadaje klimat, który jest nietuzinkowy. W mieszkaniu, w którym jest nietuzinkowe zróżnicowanie, można wykonać klika zabiegów i to niewielkim kosztem. Można na przykład wyróżnić wybraną strefę albo element, który kontrastuje do reszty kolorem. W tym celu naprawdę warto sięgnąć po odważne, a wręcz jaskrawe farby akrylowe.

Przestrzeń buforowa.

Niektóre style są niezwykle odmienne oraz zestawienie ich ze sobą może wygenerować estetyczność harmider. Warto zachować neutralną przestrzeń. Jednak wcale nie oznacza to tego, iż tło nie może być trochę urozmaicone. Możesz na przykład pokryć ścianę tapetą z włókna szklanego o wybranej przez siebie fakturze. Tapeta w tym rodzaju zabezpieczy ściany przed pęknięciem, lecz także będzie pełniła funkcje dekoracyjną.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *