Shadow

Rozstania w związkach – przyczyny

pexels-photo-165505

Czasem zastanawiamy się co jest główną przyczyną rozpadu związków. Na co zwrócić uwagę na początku by nie inwestować naszych sił w związek, który na dłuższą metę nie ma przyszłości. Wiele osób jest tak zapatrzonych w drugą osobę, że kompletnie zapomina o racjonalnej ocenie partnera co często skutkuje tym, że proza życia nie jest dla nich łaskawa.

Skąd wiedzieć jak zbudować dobry, solidny związek? Należy pomyśleć o tym, co przeszkadzało nam w poprzednim związku! Warto też przyjrzeć się statystykom…

Niewierność, niezgodność…

Najczęstszym powodem rozstań jest niezgodność charakterów. Nie wiadomo jednak czy jest to kategoria pokroju „inne” w ankietach, czy termin, który ciężko po prostu zdefiniować. Kolejna na liście w rankingu jest zdrada. Tutaj nie ma wątpliwości, zarówno Panie jak i Panowie postawili ten powód wysoko w rankingu. Trzecie miejsce na liście należy do nadużywania alkoholu i innych nałogów. Zazwyczaj do tej opcji dopisywany był komentarz „jeśli on/ona nie potrafił/a zrezygnować z alkoholu to dlaczego jedno z nas miałoby mieć równie słabą siłę woli?”. Kolejna blokada nie do obejścia był brak wspólnych planów na przyszłość, czyli coś co staje się plagą XXI wieku. Brak wspólnoty, ciągła jedność mimo ogromnego stażu pary. Równie wysoko na liście stoi związek na odległość, który dla niektórych okazał się być zbyt trudny do przetrwania bądź nie było opcji na „zamknięcie dystansu”. Co nas najbardziej martwi, wysoko na naszej liście znalazła się także przemoc, która była głównym powodem rozpadu związku u prawie 8% z 1000 osób!

Finanse?

Z jakich przyczyn rozstajemy się najrzadziej? Nie są dla nas problem trudności mieszkaniowe czy choroba partnera. Nieporozumienia z powodów finansowych to także rzadki powodów. Aż dziwne, ale powody łóżkowe także uplasowane są na dole listy! Co prawda, częściej to Panowie kończą związek z Paniami z tego względu, ale jest to rzeczywiście niska wartość.

Podsumowując, najczęściej na nasze relacje wpływają nasz charaktery i zaczynamy zauważać to dopiero kiedy faza różowych okularów mija. Wiadome jest też, że zdrada niestety występuje na tyle często, by pojawić się wysoko na liście! Nie do przejścia są także różnice w zaangażowaniu w związek i długie dystanse, które dzielą zakochanych.

Jak zatem zbudować dobry związek? Układając cegiełka po cegiełce pamiętając o solidnych fundamentach. Chodzi o pasję i miłość do drugiej osoby i o tym trzeba pamiętać. Nie ma fazy, który pozwoli nam przestać się starać – jeśli zadbamy o druga osobę, to i ona da więcej z siebie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *