Shadow

Jak ozdobić okno?

ozdoby okienne

Urządzając wnętrze musimy pamiętać również o odpowiednim ozdobieniu okna. Pamiętajmy o tym, że nasze ozdoby okienne będą widoczne nie tylko od środka mieszkania, ale również i od zewnątrz. Warto zatem poświęcić tej kwestii trochę czasu, tak, aby udekorowane okna były spójne z całym mieszkaniem.

Jak ozdobić okno?

Sposobów na ozdobienie okna jest obecnie dość sporo, możemy wybierać pomiędzy tradycyjnymi firankami, zasłonami, roletami, a na panelach ozdobnych kończąc. Ciekawie wyglądają i są ostatnio bardzo modne, okna ozdobione delikatnymi firanami razem ze sztywnymi panelami. Panele wieszamy wówczas po bokach, zamiast zasłon, a firany upinamy fantazyjnie na środku. Ciekawy efekt osiągniemy również zawieszając rolety rzymskie zamiast firanek lub też same ciężkie zasłony bez tradycyjnych firan.

Zarówno zwiewne, szyfonowe firanki jak i ciężkie zasłony, wyglądają bardzo elegancko, gdy je podepniemy ozdobnymi klamrami do firan. Wówczas nasz pokój zyska niepowtarzalny i ciekawy styl.

Ozdoba okna to nie tylko firanki, ale również i karnisze, na których je zawiesimy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów z ozdobnymi końcówkami i w różnych stylach. Do pomieszczeń nowoczesnych warto wybrać proste szyny lub stalowe linki, które ładnie skomponują się z całym wnętrzem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *