Shadow

Jak podarować dziecku magiczne święta?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i myślę, że każdy chciałby podarować dziecku niezapomniane i magiczne święta. Niektórzy przygotowania do świąt zaczynają już dzisiaj, inni biorą się za to kilka dni przed świętami. Jedno jest pewne, święta Bożego Narodzenia powinny być dniem wyjątkowym i to zazwyczaj na kobietach spoczywa większość zadań związanych z przygotowaniem do świąt i sprawieniem, by okres ten był okresem magicznych świąt Bożego Narodzenia.

Według mnie święta Bożego Narodzenia powinny kojarzyć się przede wszystkim z czasu spędzonym z najbliższymi. Ważne, by podarować dziecku piękne wspomnienia, które będzie kojarzyło mu się z magicznym okresem świąt. Co więc dokładnie zrobić, by te święta były dla dziecka magiczne? Otóż na myśl przychodzi mi parę pomysłów, z których warto skorzystać, by stworzyć naprawdę miłą i magiczną atmosferę świąteczną.

Przygotowując się do świąt, warto wraz z dziećmi przyozdobić świąteczną choinkę. Prócz tego warto również przyjąć chęć pomocy dziecka w przygotowaniu ciastek, potraw i innego rodzaju rzeczy przy przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Dziecko, które ma możliwość pomocy czuje się dowartościowane, potrzebne oraz czuje swą rolę w przygotowaniach świątecznych. Starajcie się ograniczyć wyjazdy i spędzajcie jak najwięcej czasu w ścisłym rodzinnym gronie. Jeśli już wyjeżdżacie, na przykład do bliskiej rodziny, pamiętajcie by dziecko było wypoczęte i nie zapomnijcie ze sobą zabrać ulubionych zabawek dziecka.

Warto również w okresie świątecznym przygotować różnego rodzaju atrakcje dla dzieci. Czy to atrakcje typowo dla dziecka, czy też rodzinne zabawy. Przedstawiam wam kilka pomysłów na zorganizowanie czasu z dziećmi:

  • Wyjście całą rodziną na lodowisko, w szczególności, gdy jest to pierwsze spotkanie z lodem, dziecko z pewnością długo zapamięta te chwile
  • Pieczenie ciastek świątecznych
  • Picie gorącej czekolady przy opowieściach świątecznych
  • Czytanie książek o świętach oraz oglądanie familijnych filmów świątecznych
  • Zrobienie kalendarza adwentowego
  • Przyozdobienie choinki oraz reszty domu, warto spróbować stworzyć własnoręcznie wraz z dzieckiem ozdób choinkowych
  • Ulepienie bałwana
  • Pisanie listu do Mikołaja
  • Wspólne otwieranie prezentów.

To tylko kilka pomysłów, które warto wykorzystać podczas świąt Bożego Narodzenia. Spróbujcie paru z nich i sprawcie by tegoroczne święta były dla waszych pociech magicznymi świętami Bożego Narodzenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *