Shadow

Jak pielęgnować długie włosy?

dlugie wlosy

Długie włosy są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości. Gdy są lśniące, gęste i zadbane to przyciągają wzrok zarówno płci przeciwnej jak i są powodem zazdrości u kobiet. Aby jednak włosy były naprawdę piękne, to trzeba je długo zapuszczać a to wcale nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest jednak utrzymanie ich w dobrej kondycji.

Panie o długich włosach bardzo często do suszenia używają suszarki, gdyż długie włosy same bardzo długo schną i tym samym narażają je na przesuszenie, rozdwajanie się końców i ogólne osłabienie. Aby tego uniknąć musimy jak najrzadziej korzystać z suszarki, a gdy już naprawdę nam się spieszy, to suszmy włosy jak najchłodniejszym strumieniem powietrza. Warto szukać również takie suszarki, które posiadają specjalny jonizator, który chroni włosy przed nadmiernym przesuszeniem.

Tak samo negatywnie wpływa na włosy prostownica, dlatego absolutnie nie powinniśmy jej stosować zbyt często. Przed jej zastosowaniem warto spryskać włosy ochronną mgiełką, którą bez problemu kupimy w drogeriach.

Długie włosy dość często mają rozdwojone końcówki i wówczas niestety musimy te zniszczone końce obciąć. Aby uniknąć ponownego obcinania, warto wmasowywać we włosy jedwab lub specjalne odżywki do końcówek.

Dobre efekty dają również maseczki z naturalnych składników i jednym z nich jest płukanka z lnu. Wystarczy kilka łyżek suchych nasionek zalać wodą i kilka minut gotować. Po ugotowaniu powstanie kisiel, który odcedzamy od ziarenek i po ostudzeniu płuczemy w nim włosy. Len jest bogatym źródłem witamin i minerałów, które odżywią całe włosy i sprawią, że będą one lśniące i mocne.

Oczywiście warto również korzystać z gotowych preparatów z drogerii, jednak tutaj należy dokładnie je dobierać do rodzajów włosów. Zatem jeżeli mamy włosy suche, to kupujemy tylko odżywki do suchych, a gdy przetłuszczające to stosujemy tylko do przetłuszczających.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *