Shadow

Jak pięknie zapakować prezenty świąteczne? Kilka sprawdzonych pomysłów

10-jak-pieknie-zapakowac-prezenty-castorama-201_ml-3

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także obdarowywania najbliższych upominkami. W gorączce świątecznych przygotowań nie możemy jednak zapominać o tym, że każdy wyjątkowy prezent wymaga odpowiedniego opakowania.

Radość pakowania i rozpakowywania

Pakowanie prezentów może być świetną zabawą, a zarazem okazją do rozwijania naszych zdolności manualnych oraz kreatywności. Co więcej, pięknie zapakowany upominek oznacza jeszcze więcej radości przy jego rozpakowywaniu, a ponadto sprawia, że obdarowywana nim osoba czuje się naprawdę wyjątkowo. Nie wiesz jednak jak przekuć teorię w praktykę? Poznaj nasze pomysły na świąteczne pakowanie prezentów!

10-jak-pieknie-zapakowac-prezenty-castorama-120_m-1

Klasyczne pakowanie prezentów

Wybierając odpowiednie opakowania dla przygotowywanych prezentów możemy skorzystać ze sprawdzonych, klasycznych rozwiązań. Kolorowy, świąteczny papier, ozdobne pudełka czy wzorzyste torebki mają ponadczasowy charakter, dlatego zawsze będą dobrym pomysłem.

Jednak nawet sięgając po ten wariant, zwróćmy uwagę na detale. Decydując się na papier ozdobny, zadbajmy o to, by prezent był zapakowany schludnie. Jeśli nie możemy sobie z tym poradzić, poprośmy o pomoc bliską osobę lub skorzystajmy z usług firmy oferującej profesjonalne pakowanie prezentów. Nie zapomnijmy o kolorowej wstążce lub imponującej kokardzie i gotowe!

Podobną zasadę należy zastosować wybierając torebki lub pudełka prezentowe. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania opakowania, a w razie potrzeby obwiążmy uszy torebki lub pudełko błyszczącą wstążką. Nawet tak drobne akcenty mogą mieć ogromny wpływ na efekt końcowy.

10-jak-pieknie-zapakowac-prezenty-castorama-2_m-2

Własnoręcznie wykonane opakowania do prezentów

Jeśli mamy nieco więcej czasu i lubimy różnego rodzaju prace manualne, możemy też pokusić się o własnoręczne wykonanie opakowania. Oryginalnym pomysłem będzie z pewnością tak zwany róg obfitości, czyli prezent w tubie. Potrzebny nam będzie twardy karton, który zwijamy w rulon, a jego krawędzie łączymy zszywkami. Tubę możemy wypełnić słodyczami, pomiędzy którymi schowamy główny upominek, a następnie owinąć wstążką. Tak wypełniony róg sprawi wiele radości nie tylko dzieciom.

Idealnym dopełnieniem prezentu dla ukochanej lub ukochanego będzie także opakowanie z delikatnie wyciętymi, trójwymiarowymi serduszkami. Jak je wykonać? Weź szary papier i zrób w nim nacięcia w kształcie połówek serca. Owiń prezent czerwoną tekturką i szarym papierem, a następnie delikatnie podważ połówki do góry i zagnij. Ciekawy efekt, prawda?

Wycinanki i dekorowanie pędzlem

Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, by własnoręcznie wykonać całe opakowanie, możesz zdecydować się wyłącznie na jego ozdobienie. Nawet klasycznie zapakowany upominek zyska wyjątkowego, indywidualnego charakteru, jeśli udekorujesz go wyciętą z ozdobnego, połyskującego papiery gwiazdką, choinką czy śnieżynką. Niebanalnym pomysłem jest również własnoręczne pomalowanie papieru świątecznego na wybrany kolor. Pamiętaj tylko, by nie robić tego na ostatnią chwilę, ponieważ papier musi odpowiednio wyschnąć.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *