Shadow

Jak nakładać lakier do paznokci?

paznokcie

Dłonie są wizytówką człowieka i każdy bez względu na wiek i płeć powinien o nie dbać. Szczególnie wszystkie niedociągnięcia są widoczne u kobiet, gdyż malując i ozdabiając paznokcie czynią je bardziej widocznymi. Aby zatem pomalowane paznokcie były prawdziwą ozdobą dłoni, to musimy wiedzieć jak prawidłowo je pomalować i o nie zadbać.

Jak nakładać lakier do paznokci?

Zanim nałożymy lakier do paznokci pamiętajmy o przygotowaniu płytki. Zatem najpierw piłujemy, szlifujemy, wygładzamy nierówności, usuwamy skórki, odpylamy i przystępujemy do malowania.

Pierwszą warstwą powinna być odżywka do paznokci. Ochroni ona płytkę przed przebarwieniami, odżywi i wyrówna nierówności. Teraz dopiero aplikujemy właściwy lakier, rozpoczynając od malowania środka, potem kolejno boki i gotowy drugi etap. Czekamy aż warstwa przeschnie, ewentualnie suszymy w specjalnej lampie i nakładamy warstwę drugą. Jeżeli lakier dobrze wyschnie to malujemy płytkę utwardzaczem. Tutaj również nakładamy dwie warstwy w odstępach na wyschnięcie. Jeżeli lubimy żeby nasze paznokcie błyszczały to nakładamy jeszcze dodatkowo warstwę nabłyszczacza.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *