Shadow

Jak łagodzić bóle menstruacyjne?

300631594_2bcfaa890e_o

Kobieca fizjologia jest bardzo złożonym procesem, na który wpływa bardzo dużo czynników. Sprawiają one, że samopoczucie u poszczególnych kobiet w okresie całego cyklu bardzo się od siebie różni. Jedne kobiety nie odczuwają żadnych zmian i różnic w poszczególnych fazach, inne zaś są na nie bardzo wrażliwe i często bywa też, że mocno się męczą.

 

Jedną z takich faz w całym cyklu kobiecym jest menstruacja, która rozpoczyna cały cykl i sprawia wielu kobietom szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jak zatem łagodzić bole menstruacyjne, aby ten czas nie był wyrwany z naszego życiorysu?

 

Przede wszystkim przed zbliżającą się menstruacją należy zacząć pić zioła, najlepiej, aby to zrobić na trzy, cztery dni przed. Idealnie sprawdzi się tutaj melisa, rumianek czy lawenda, które uspokoją nieco burzę hormonalną, która trwa w organizmie. Na kilka dni przed okresem wiele kobiet skarży się na nerwowość, nadpobudliwość, zmianę nastrojów, bóle głowy, osłabienie, a także bolesność piersi. Warto zatem się nieco wyciszyć i uspokoić, tak, aby nabrać sił do kolejnego etapu.

 

Jeżeli należymy do kobiet, które mają silne bóle brzucha, to niekiedy konieczna jest pomoc lekarska. Domowe sposoby dobre na te dolegliwości to ciepłe okłady. Idealnie sprawdzi się tutaj termofor, który przykładamy do podbrzusza i tak wypoczywamy jak najczęściej. Wskazane jest również przyjęcie środka rozkurczowego jak na przykład no- spa. Oczywiście nadal warto pić herbatki ziołowe, dołączając do melisy i rumianku również nagietek i kozłek lekarski, gdyż działają rozkurczająco na mięśnie gładkie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *