Shadow

Jak dbać o biust?

3745648321_6b3d71a13c_o

Biust jest atrybutem kobiecości. Nie ważne czy mały czy duży, istotne, aby był jędrny i zadbany. Tylko wtedy będzie wzbudzał u mężczyzn podziw a u innych kobiet zazdrość. Zatem jak dbać o biust, aby zawsze był piękny i zadbany?

 

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że biust składa się przede wszystkim z tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Z biegiem lat tkanka gruczołowa zanika, mięśnie podtrzymujące biust osłabiają się i dochodzi do jego opadania. Aby to naturalne zjawisko opóźnić, musimy regularnie dbać o swój biust.

 

Najważniejsze jest trzymanie stałej wagi, gdyż chudnięcie nie sprzyja kondycji biustu. Kolejna rzecz to aktywny tryb życia. Uprawiajmy jakiś sport, chodźmy na aerobik czy po prostu jeździmy na rowerze. Każdy rodzaj ruchu jest wskazany, jednak na biust dodatkowo warto wykonywać regularnie ćwiczenia siłowe.

 

Kolejna sprawa to skóra biustu, którą musimy utrzymywać w doskonałej kondycji. Konieczny, zatem jest peeling i co kilka dni maska na biust. Można wybrać się na te zabiegi do kosmetyczki, ale też można je zrobić samemu w domu. Bez problemu w sklepach kosmetycznych znajdziemy gotowe zestawy do pielęgnacji biustu. Bardzo dobre rezultaty dają maski ze spiruliny czy też parafiny. Napinają skórę, nawilżają i dostarczają jednocześnie składników odżywczych. Po zastosowaniu maski warto wklepać w biust dobry balsam ujędrniający, który dodatkowo napnie i ujędrni skórę.

 

Godne polecenia są masaże na biust, które mogą jednak być wykonywane tylko u osób całkowicie zdrowych. Można go wykonać pod prysznicem, silnym strumieniem wody, zmieniając na przemian zimną wodę na ciepłą. Robimy w ten sposób okrężne ruchy, omijając okolice brodawek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *