Shadow

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

5399607120_38c601711e_b

Prawidłowo dobrany rozmiar biustonosza to podstawa w kobiecej garderobie. Zapewnia on nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim podtrzymuje dobrze biust i sprawia, że długo będzie wyglądał pięknie i zdrowo.

 

Statystyki podają, że co druga kobieta nosi źle dobrany biustonosz pod względem rozmiaru. Najczęściej kupujemy zbyt małe rozmiary miseczek, a za duże obwody. Widać to nawet gołym okiem, zwłaszcza, gdy robi się cieplej i panie paradują w cienkich bluzeczkach. Z małych miseczek biusty się wylewają i tworzą nowe piersi. Zbyt szerokie obwody nie podtrzymują biustu i sprawiają, że szybciej opada i się deformuje. Jak zatem dobrać rozmiar biustonosza, abyśmy miały pewność, że biust wygląda w nim pięknie i co najważniejsze, tak, aby dobrze podtrzymywał biust?

 

Przede wszystkim trzeba zrobić odpowiednie pomiary i na ich podstawie wybrać rozmiar. Choć jest to proste, to jednak większość pań uparcie wybiera zbyt małe miski. Jeżeli nie potrafimy tego dobrze zrobić, to wybierzmy się do brafitterki, która zrobi to za nas i już będziemy wiedzieć, jaki jest nasz prawidłowy rozmiar.

 

Pomiaru najlepiej dokonać w cienkim staniku lub bez. Mierzymy najpierw obwód pod biustem, a następnie w biuście. Pamiętając przy tym, aby zaokrąglić w dół do pełnej piątki wymiar pod biustem. Zatem jeżeli zmierzymy pod biustem 85cm to zapisujemy 80cm. Od wymiaru w obwodzie biustu odejmujemy ten mniejszy. Podana różnica sugeruje rozmiar miseczki, którą należy sprawdzić w specjalnych tabelach. Poniżej podamy kilka przykładowych:

Miseczka A- OD 7 DO 11,5

MISECZKA B- od 12 do 14

Miseczka C- od 14, 5 do 16,5

Miseczka D- od 17 do 19

Miseczka DD- od 19, 5 do 21,5

Miseczka E- od 22- 24.

 

Pamiętajmy również o tym, że na świecie istnieją różne rozmiarówki, dlatego najlepiej znać zawsze swoje aktualne wymiary. Oczywiście w sklepie, w którym nigdy nie kupowałyśmy i nie jesteśmy pewni, czy znamy daną rozmiarówkę, to konieczne jest mierzenie staników, tylko wtedy uda nam się kupić odpowiedni.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *