Shadow

Jak zawiązać krawat?

4477489329_ba3ed844fb_b

Każdy elegancki mężczyzna powinien umieć zawiązać krawat. Jednak statystyki wyraźnie pokazują, że w tej kwestii to kobiety wiodą prym. Warto, zatem zaskoczyć swoją partnerkę i nauczyć się, choć jednego ze sposobów, bo wbrew pozorom nie jest to wcale trudne.

 

Jak zatem zawiązać krawat?

 

Istnieje kilka rodzajów węzłów, jednak na początek wystarczy opanowanie podstawowego i uniwersalnego, który będzie odpowiedni na wszystkie okazje. Dopiero, gdy opanujemy go do perfekcji i będziemy go robić w dwie minuty i to bez lustra, to można rozpoczynać naukę bardziej skomplikowanych węzłów.

Na początek węzeł „ four in hand” :

– stajemy przed lustrem i zakładamy krawat na szyi

-przekładamy szerszą końcówkę wokół węższej, tak, aby szeroka znajdowała się z przodu

-teraz szeroki koniec przekładamy pod całym węzłem ku górze i wyciągamy go pod brodą

-wsuwamy go w powstałą z przodu pętelkę i dociągamy.

 

Pamiętajmy o tym, aby krawat zawsze przechowywać rozwiązany, gdyż węzeł deformuje materiał i sprawia, że krawat bardzo się odkształca. Warto przechowywać krawaty zwinięte w rulon, gdyż wtedy nie odkształcają się i nie gniotą. Po powrocie do domu rozwiązujemy i od razu zwijamy w rulon. Wówczas nie potrzeba prasowania i żadnych specjalnych zabiegów, aby doprowadzić go do porządku.

 

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej kilka krawatów, które będą pasowały do poszczególnych koszul i do różnych okazji. Na bardziej eleganckie wyjścia radzimy stawiać na klasykę i dobierać krawat w odcieniach koszuli, na nieco mniej zobowiązujące, dobrze sprawdzą się w kolorach kontrastowych, w mocne i ciekawe wzory.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *