Shadow

Jak dbać o stopy?

O tym, że dłonie są wizytówką każdego z nas słyszy się z każdej strony. Nikt jednak nie wspomina o tym, że stopy również powinny być naszą wizytówką i to nie tylko od święta czy w porze letniej.

Niestety statystyki są nieubłagalne i wyraźnie pokazują, że o stopach myślimy głównie gdy zbliża się lato i czas odkrytego obuwia. Przez miesiące zimowe o nich całkowicie zapominamy i niestety tylko poddajemy je pod strumień wody. W rezultacie nawet latem nie są w stanie idealnym, gdyż ciężko nadrobić efekty wielomiesięcznego zaniedbania. Aby więc nasze stopy były tak samo piękne jak i dłonie, to potrzeba o nie regularnie dbać.

Podstawą jest oczywiście ich regularne mycie ale o tym to chyba nikomu nie trzeba przypominać. W zamkniętym obuwiu stopy bardzo się pocą, dlatego też regularnie należy stosować dezodorant do stóp lub talk antybakteryjny. Wystarczy aplikacja tego kosmetyku rano i przez cały dzień mamy pełen komfort. Warto również pamiętać o zastosowaniu dodatkowych kosmetyków do obuwia, gdyż one spotęgują efekt świeżości i sprawią, że nie będziemy mieć problemu z brzydko pachnącym obuwiem i stopami.

Kolejna sprawa to regularne usuwanie martwego naskórka i tutaj przydadzą się wszelkie tarki czy pumeksy do stóp. Przed tym zabiegiem warto namoczyć nogi w soli kosmetycznej lub takiej zwykłej kuchennej. Po tym zabiegu koniecznie wklepmy w skórę krem do stóp, który dodatkowo zmiękczy skórę i sprawi, że będzie ona aksamitnie gładka.

Pamiętajmy także o regularnym pedicure, który jest niezbędny dla zdrowego i ładnego wyglądu naszych stóp. Pamiętajmy o tym, aby paznokcie u nóg obcinać na prosto, gdyż tylko w ten sposób unikniemy wrastania paznokci. To niestety bardzo częsty błąd, który potem skutkuje wieloma problemami, brzydkim wyglądem a także i cierpieniem. Wrastające paznokcie bowiem nie tylko są nieestetyczne ale również i bolesne.

Aby nasze stopy p tych zabiegach miały pełen komfort i cierpliwie znosiły trudy dnia codziennego, to koniecznie inwestujmy w dobrej jakości obuwie, zwłaszcza takie, które jest wykonane z naturalnych surowców.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.