Shadow

Jak dbać o skórę zimą?

fun-20008_1280

Zima to prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Z jednej strony niskie temperatury na zewnątrz, z drugiej zaś gorące i suche powietrze w pomieszczeniach. To wszystko sprawia, że skóra staje się sucha, drażliwa, szorstka i szara. Jak zatem dbać o skórę zimą, aby nie doprowadzić do zaniedbań i sprawić aby zawsze była piękna, gładka i promienna?

Przede wszystkim pamiętajmy o tych partii ciała, które są wystawione na działanie niskiej temperatury. Zatem zawsze przed wyjściem na zewnątrz wklepujmy ochronny krem do twarzy i pamiętajmy o pomadce ochronnej do ust.

Po przyjściu do domu pamiętajmy zawsze o dokładnym zmyciu makijażu i nałożeniu kosmetyków odprężających i relaksujących, które sprawią, że pobudzimy tkanki do pracy. Przynajmniej raz w tygodniu wykonajmy delikatny peeling twarzy, który zmyje nie tylko resztki kosmetyków, ale przede wszystkim oczyści pory i usunie martwy naskórek. Tak traktowana skóra odwdzięczy się promiennym i pięknym wyglądem.

Zimą nie tylko skóra twarzy wymaga specjalnego traktowania ale całe ciało. W tym czasie wiele z nas po macoszemu obchodzi się ze swoim ciałem, gdyż przecież nie widać go spod grubej warstwy ubrań. Nic bardziej błędnego, gdyż po zimowych zaniedbaniach ciężko potem będzie przywrócić blask i jędrność naszej skórze.

Pierwsza sprawa o której powinniśmy pamiętać to oczywiście regularny peeling ciała. Tutaj możemy zastosować nieco mocniejsze substancje, gdyż skóra nie jest tu tak delikatna jak na twarzy. Najlepiej wykonać taki peeling pod prysznicem i potem gdy ciało będzie rozgrzane zastosować kolejne etapy naszej odnowy biologicznej.

Przyda nam tutaj dobry balsam lub serum ujędrniające, które smarujemy grubą warstwą i zawijamy ciało folią spożywczą. Dodatkowo owijamy się grubym ręcznikiem i tak opatulone odpoczywamy przez około pół godziny. Pod wpływem ciepła składniki aktywne z balsamu szybciej się wchłoną i nasza skóra będzie gładka i jędrna.

Oczywiście do ujędrniania ciała i do peelingów można stosować gotowe produkty, których mnóstwo w drogeriach, ale warto również od czasu do czasu wykonać te zabiegi przy pomocy zupełnie naturalnych składników, takich jak na przykład kawa, owoce, jogurt itp.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *