Shadow

Jak dbać o kurtkę skórzaną?

jak-dbac-o-skorzana-kurtke

Kurtki ze skóry od lat nie wychodzą z mody, zwłaszcza że zarówno panie, jak i panowie wyglądają w nich szykownie i elegancko. Ta renoma przekłada się oczywiście na dość wysokie ceny za kurtki skórzane, dlatego tym bardziej warto o nie dbać.

Każdy z nas, kto inwestuje w produkt duże pieniądze, chciałby żeby służył mu on jak najdłużej. Warto więc stosować kilka zasad, które ułatwią zachowanie kurtki skórzanej w dobrym stanie. Ważna jest bowiem zarówno odpowiednia konserwacja kurtki, jak i sposób jej przechowywania.

Na rynku jest wiele sklepów odzieżowych, które w swojej ofercie mają różne kurtki skórzane, na przykład ze skóry jagnięcej, owczej, koziej czy świńskiej. Dlatego powinniśmy przede wszystkim wypytać sprzedawcę o rodzaj kupowanej skóry i wskazanie zalecanych środków pielęgnacyjnych. To znacznie ułatwi właściwą konserwację, ale i tak warto znać podstawowe zasady obchodzenia się ze skórą.

Wilgoć, śnieg, kurz czy promienie słoneczne wpływają na jakość i żywotność kurtki skórzanej, dlatego trzeba ograniczyć kontakt z tymi czynnikami do minimum. Równie ważne jest też regularne czyszczenie ubrania za pomocą dostępnych środków na rynku, takich ja impregnaty w aerozolu, oleje, Oil Protectory czy tłuszcze. Należy jednak pamiętać, że impregnacja tłuszczowa widocznie podwyższa wodoodporne właściwości materiału oraz zwiększa jego elastyczność i miękkość, ale może też sprawić, że kurtka skórzana zmieni swój odcień. Na pewno trzeba unikać past samo nabłyszczających, wywabiaczy plam czy rozpuszczalników, gdyż ich stosowanie może zniszczyć kurtkę.

W przypadku używania środka do czyszczenia skóry warto początkowo sprawdzić go na fragmencie kurtki. Jeśli jego działanie będzie w porządku, wtedy można użyć go na całości materiału. Zanim jednak nałożymy środek impregnujący, musimy wszelkie plamy delikatnie przetrzeć gąbką z wodą. Tłuszcz czy pastę należy nakładać w małych ilościach i dokładnie je rozsmarowywać ścierką.

Ważna kwestią oprócz regularnego czyszczenia kurtki skórzanej jest jej prawidłowe przechowywanie – powinno to być suche, chłodne miejsce, w którym ubranie ma odpowiednią przestrzeń. Najlepiej zawiesić kurtkę na drewnianym wieszaku, nie wskazane jest chowanie jej do ciasnych worków czy skrzyń z ubraniami.

Jesteś fanem kurtek skórzanych? Sprawdź, jak prezentują się kurtki skórzane Venezia!

Źródło:
https://www.venezia.pl/kurtki-skorzane-c-120-15.30.120.html

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *