Shadow

Jak dbać o biust – porady dla kobiet w każdym wieku.

Biust to delikatna materia i atrybut kobiecości. Od nastoletnich lat marzymy więc o ładnym biuście i pragniemy aby jak najszybciej urósł. W późniejszym czasie niektóre z nas dalej marzą o powiększeniu jego rozmiaru, choć jest też pewna grup kobiet, która kilka rozmiarów chętnie by go pomniejszyła.

Widzimy więc, że pragnienia i wyobrażenia o pięknym biuście są bardzo różne. Warto przy nich pamiętać i wspomnieć o tym, że o pięknym wyglądzie biustu nie świadczy wcale jego rozmiar, a przede wszystkim jego zdrowie i zadbany wygląd. Zatem nie marzmy o kolejnej operacji plastycznej, która doda nam kilka cyferek w rozmiarze biustu, a zajmijmy się tym co mamy, zadbajmy o niego i regularnie pielęgnujmy.

Podstawą w dbaniu o biust są oczywiście okresowe jego badania, które powinna każda kobieta wykonywać samodzielnie raz w miesiącu. Trzeba też wykonywać mammografię i usg piersi. Tymi badaniami wykryjemy nawet najmniejsze guzki, które w początkowym stadium są całkowicie wyleczalne. Gdy mamy pewność, że nasze piersi są zdrowe, to czas przystąpić do przyjemniejszych zabiegów kosmetycznych.

Podstawą dla pięknego biustu jest jego dobre i prawidłowe podtrzymanie. Kluczową rolę więc spełnia dobrze dobrany biustonosz i o tym każda kobieta, mały czy duża zawsze powinna pamiętać. Zawsze wybieramy stanik w taki sposób, aby jego miseczki obejmowały dokładnie całą pierś. Absolutnie z żadnej strony nie może ona wystawać, bo w ten sposób tworzymy nieestetyczne fałdki, które deformują biust. Pamiętajmy o tym, że obwód powinien być ciasny, tak aby dobrze podtrzymywał biust.

Niestety kobiety mają skłonność do kupowania zbyt małych miseczek i za dużych obwodów.

Regularne dbanie o biust polega nie tylko na noszeniu dobrze dopasowanego biustonosza ale także na stosowaniu masaży i pielęgnujących kosmetyków. Masaże wykonujemy pod prysznicem i używamy do nich kostek lodu lub mocnego natrysku. Zimna woda ujędrni skórę, pobudzi krwinki do działania i sprawi, że skóra będzie jędrna i gładka.

Po takim masażu należy wklepać w skórę balsam do biustu, który sprawi, że skóra będzie gładka, jędrna i nie będą na niej powstawać rozstępy.

Gdy do takich zabiegów dołożymy jeszcze regularne ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową to będziemy mieć pewność, że nasz biust będzie zawsze jędrny i będzie się ładnie prezentować pod każdym ubraniem.

Nie zaniedbujmy tej części ciała i nie traktujmy po macoszemu, bo ze względu na specyficzną budowę szybko ulega deformacji i potem żadne zabiegi nam już nie pomogą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *