Shadow

7 pomysłów na wakacyjne przyjęcie – menu wakacyjne.

Wakacje już za parę chwil, czas, więc pomyśleć o przyjęciu powitalnym tego wspaniałego czasu. A być może ktoś z was ma właśnie w tym czasie urodziny, imieniny czy inną, ważną uroczystość.

Bez względu na okazję, przyjęcie w okresie letnim warto zaplanować w ogrodzie. Oczywiście można się zabezpieczyć parasolami przed nagłą ulewa, jednak naprawdę warto wykorzystać tę piękną porę roku i spędzać jak najwięcej czasu pod chmurką.

Jak zorganizować takie przyjęcie?

  1. Po pierwsze będą potrzebne stoliki i krzesełka, można też wykorzystać kwadratowe bale ze słomy i to na nich układać pyszności i rozsadzać gości. Będzie sielsko, swojsko i nieco inaczej. Każdy z nich warto nakryć obrusem, a miejsca do siedzenia kolorowymi kocami lub kapami. Będzie miękko, wygodnie i nic nie będzie się gościom wbijało w ubrania.
  2. Kupujemy parasole, które osłonią od słońca a także od nagłego deszczu. Idealnie sprawdzą się tutaj duże parasole gastronomiczne, które można wypożyczyć w firmach, które zajmują się cateringiem. Można również wykorzystać specjalne zadaszenia do dużych namiotów, które wbija się na specjalnych prętach w ziemię, a na nich rozkłada się plandekę.
  3. Zastawa kolorowa, jednak plastikowa. Nie będzie problemu z myciem i rozbijaniem.
  4. Kolorowe serwetki.
  5. Mnóstwo wazonów z kwiatami polnymi.
  6. Dobra muzyka.
  7. Dużo napojów: soki, woda niegazowana a dla dorosłych lekkie czerwone wino lub poncz własnej roboty. Pięknie przystrojony owocami, w ozdobnej misie, będzie nie tylko pysznym dodatkiem, ale także atrakcją dla oka.
  8. Pyszne, kolorowe i lekkie menu:

-owocowe koreczki

-grilowana kiełbaska

-chamburgery

-sałatka owocowa

-mini pizze

-kolorowe kanapki z mnóstwem warzyw

-lody.

Jak widać, wakacyjne menu jest proste, tanie i szybkie do przygotowania. Pamiętajmy o tym, że latem nie ma się zbyt dużego apetytu i dlatego wskazane są dania na bazie owoców i warzyw. Oczywiście nie wolno nam zapominać o mięsożernych gościach i tutaj hamburgery czy kiełbaski na pewno trafią w ich gust.

Na przyjęciu w ogrodzie nie powinno zabraknąć tańców, dlatego pomyślmy wcześniej o repertuarze i przygotujmy trochę skocznych i lekkich kawałków.

Można także zaplanować jakieś gry i zabawy dla najmłodszych gości. Aby rodzice i gospodarze mogli nieco ochłonąć i mieć czas dla siebie, to najlepiej na takim przyjęciu sprawdzą się dmuchane zamki, zjeżdżalnie i domki. Dzieciaki będą zachwycone, nie będą się nudzić i dokuczać rodzicom. Będą bezpiecznie bawić się pod okiem rodziców, którzy obok będą wygodnie siedzieli po parasolami.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *