Shadow

Śladami plaż dla naturystów – czy w Polsce są legalne?

Plaże dla naturystów są na całym świecie. Ruch naturystyczny wbrew pozorom i wszelkim opiniom działa prężnie również w naszym kraju. To, co wielu osobom wydaje się nieobyczajne, sprzeczne z religią i naszą kulturą, dla innych jest czymś zupełnie naturalnym. Przecież rodzimy się nago, wzrastamy w łonie matki i nikt nie widzi w tym nic złego. Dopiero gdy dotyczy to miejsc publicznych to zaczynają się problemy. Od razu wiążemy nagość z seksem, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Nie każdy wie, że naturyzm i nudyzm, to określenia, którymi nazywamy najczęściej osoby, które lubią opalać się nago na plaży. Mało kto jednak wie, że są to dwie całkiem odmienne sprawy, które mają całkiem inne korzenie. Naturyzm to ruch, który uznaje nagość za coś naturalnego, bliskiego naturze. Przy tym szanują ze szczególną starannością ciało człowieka i mają do niego szacunek. Nudyści natomiast to osoby, które po prostu lubią, bez żadnych głębszych ideologii chodzić sobie nago, a w szczególności w miłych i przyjemnych okolicznościach natury. Czują się przez to wolni, nie skrępowani i wpływa to w pozytywny sposób na ich psychikę.

Zarówno naturyzm jak i nudyzm mają czynniki wspólne. Pierwszym jest nagość, a drugim brak podtekstów seksualnych w tych zachowaniach. Wręcz zakazuje się jakichkolwiek tego typu zachowań na plażach, czy w innych miejscach wyznaczonych do takich spotkań.

W naszym kraju plaże nudystów są od dziesiątek lat i każdy słyszał chociażby o słynnych Chałupach. Nie oznacza to, że taka plaża jest tylko tam. Jest ich obecnie dość sporo i ten kto szuka tego typu miejsc nie będzie miał z tym kłopotu. Znajdują się one w miejscach odludnych, oddalonych od miejscowości i głównych zejść plażowych. Często trudno tam dotrzeć bezpośrednio samochodem i tylko dla wtajemniczonych są różne wskazówki i drogowskazy.

Tego typu plaże w naszym kraju nie są jakość prawnie usankcjonowane, choć od niedawna miasta Łeba oficjalnie ogłosiło i przekazało część plaży właśnie nudystom. Teren jest dobrze oznakowany, widoczny z daleka i każdy kto ma ochotę opalać się w stroju Adama i Ewy, to może śmiało z tego korzystać.

Inne tego typu plaże znajdziemy w: Dębkach, Rowach, Chłapowie, okolicach Pogorzelicy i Mrzeżyna, w Piaskach oraz w okolicach Międzyzdroje- Lubiewo.

To pewnie nie jedyne tego typu miejscówki, jednak takowe listy można znaleźć właśnie w Internecie. Najbardziej od lat oblegane są Dębki, które uważane są za stolicę polskiego naturyzmu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *