Shadow

Hollywoodzki kult młodości

Beautiful woman isolated on white

Hollywood to stolica piękna i młodości. Tam liczy się biel uśmiechu, nienaganna sylwetka, doskonały ubiór, no i to co chyba najbardziej istotne idealna twarz, bez najmniejszych oznak upływającego czasu. Jeśli do tego dodamy „nieprzemijające”, świetne samopoczucie i pewność siebie, to otrzymamy niemalże przepis na sukces w stylu „american dream”.

Wszyscy ci, którzy chcą zrobić karierę w tym światowym centrum kinematografii, stoją przed nie lada wyzwaniem. Wszak mijający czas pozostawia swój ślad na ich twarzach, a Hollywood akceptuje tylko… młodość. Nawet te aktorki, które zyskały status gwiazd kina, nieustannie muszą dbać o swój wygląd, bo sam talent nie zapewni im dobrych propozycji zawodowych i co za tym idzie rozwoju ich kariery. Istnieje niepisana zasada, że powyżej 40 roku życia można grać już tylko w rolę mamy, babci lub ewentualnie nauczycielki, a te nie zapewniają już takiego sukcesu, jak wcielanie się w postać podlotka czy amantki.

I tak producenci kosmetyków stworzyli z gwiazd Hollywood grupę docelową dla swoich produktów. Powstały luksusowe linie kosmetyków, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia biotechnologii i kosmetologii, które mają zapewnić paniom i panom doskonały, młody wygląd przez długi czas. Kosmetyki te, oparte zwykle na innowacyjnych technologiach i składnikach kosmetycznych, słono kosztują, ale sukces i wielka kariera nie mają granic cenowych.

W recepturach kosmetyków – z tak zwanego segmentu premium – stosowane są składniki aktywne, takie jak koloidalne złoto, fermentowane algi morskie czy nawet tuf wulkaniczny. Wielką popularnością cieszą się roślinne komórki macierzyste, które efektywnie wpływają na odnowę komórek skóry, przywracają naturalne zdolności utrzymywania wilgoci przez skórę, działają silnie antyoksydacyjnie, likwidując wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. Powstały też ekskluzywne kosmetyki oparte o ekstrakty z kawioru, którego skuteczność w terapiach anti aging została udowodniona przez badania naukowe.

Niestety, preparaty kosmetyczne stosowane w Hollywood zwykle nie są dostępne dla przeciętnego człowieka z uwagi na ich wysoką cenę. Nieliczne z nich doczekały się równie dobrych odpowiedników, czego przykładem może być – dostępny już w Polsce – luksusowy krem La Milu, na który może pozwolić sobie niejedna pani. Innowacyjna formuła kremu oparta została na połączeniu roślinnych komórek macierzystych pozyskiwanych z winogron oraz unikatowego ekstraktu z kawioru. Taka kompilacja składników aktywnych uruchamia proces dogłębnej odnowy skóry, niweluje zmarszczki, przywraca młody, promienny wygląd. Krem dostępny jest w wersji na dzień – wzbogacony o filtry UV oraz w wersji na noc. Szczególnie polecany jest paniom, które ukończyły 35 rok życia.

wiz_prezentacja_logo

Jednak kosmetyki to nie wszystko, co poszukiwane jest na zachodnim wybrzeżu USA. Aby zachować młody wygląd zarówno aktorki, jaki i …aktorzy często korzystają z usług dobrych chirurgów plastycznych, którzy używając skalpela szybko likwidują widoczne na twarzy efekty upływającego czasu. Rezultaty takich działań czasami nie są dobre. Nienaturalny wygląd i zmieniona, a nie zawsze odmłodzona twarz to ryzyko zabiegów inwazyjnych. Warto więc poszukiwać i używać dobrych preparatów kosmetycznych, nawet jeśli kosztują trochę więcej. Dobre kosmetyki są w stanie zapewnić młody wygląd i jest to bezpieczna droga do osiągnięcia tego celu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *