Shadow

Hiszpańskie wakacje- gdzie jechać?

Hiszpania to bardzo ciekawy kierunek na wakacyjne wojaże. Różnorodność krajobrazów, architektury, ciekawa historia, piękne zabytki i cudowne plaże, to tylko niektóre argumenty, które powinny skłonić nas do spędzenia wakacji właśnie w Hiszpanii.

Jak już wspomnieliśmy na początku, w Hiszpanii urzeka przede wszystkim jej różnorodność. Wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów aby się o tym przekonać. W jednym  miejscu podziwiać będziemy bezkresne, piaszczyste plaże, by za chwilę stanąć u stoku majestatycznych pasm górskich, surowej przyrody i skalistych wybrzeży.

Gdzie się udać?

Hiszpania jest tak urzekająca, że gdzie byśmy się nie udali, tam będzie pięknie i wyjątkowo. Poniżej charakterystyka takich kluczowych miejsc w Hiszpanii, które warto zobaczyć:

  1. Costa del Sol w rejonie Andaluzji, na samym wybrzeżu, to ekskluzywne i wyjątkowe miejsce dla bogatych turystów. Wspaniałe hotele, prywatne plaże, luksusowe apartamenty ściągają w sezonie bogaczy z całego świata. Można podziwiać ich jachty, statki, opalać się na piaszczystych i j jednych z najpiękniejszych plaż hiszpańskich, pławić się w ciepłym morzu i korzystać z wyjątkowego i przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego.
  2. Katalonia ze znanym i lubianym przez turystów Costa Brava. Jest to piękny region położony w południowo- wschodniej Hiszpanii. Słynie z łagodnego klimatu i bardzo długiej linii brzegowej.
  3. Katalonia słynie nie tylko z nadmorskich miejscowości ale również jest znana wszystkim miłośnikom malarstwa, gdyż to właśnie tu tworzył znany wszystkim kontrowersyjny twórca Salvador Dalii. Warto jego śladami odwiedzić średniowieczny zamek w Pubol, Muzem Dalego, Dom Dalego. Będąc w Katalonii nie wolno zapominać o zabytkowej Barcelonie, która kusi licznymi zabytkami, wspaniałymi rozrywkami, muzeami i oczywiście dużą liczbą turystów z całego świata.
  4. Cordoba– miłośnicy historii i zabytków powinni skierować swoje kroki do tego ciekawego i tajemniczego miasteczka. Mnóstwo w nim pozostałości po istniejącym niegdyś tu państwie arabskim. Do zobaczenia mamy arabski meczet z 756 r. n.e., dzielnicę żydowską, liczne synagogi i wspaniałe ogrody. Jest to idealne miejsce na odpoczynek od hałaśliwych wybrzeży hiszpańskich, gdzie w okresie letnim jest naprawdę bardzo tłoczno. Do Cordoby najlepiej udać się wiosną lub jesienią, gdyż tamtejsze lata bywają bardzo gorące.
  5. Galicja– region położony w północno- zachodniej części Hiszpanii. Jest to region nieco chłodniejszy od innych miejsc i występuje tam sporo opadów deszczu, dlatego też turyści rzadziej tu zaglądają. Latem temperatury są jednak bardzo przyjemne, a dzięki licznym opadom deszczu, przyroda w tym regionie jest nadzwyczaj bujna i naprawdę zachwycająca. Mnóstwo tu ciekawych plaż, atrakcji turystycznych, zabytków i oczywiście nie wolno zapominać o wyjątkowej kuchni, a w szczególności o przepysznych owocach morza, z których ten region słynie na całą Hiszpanię.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *