Shadow

Gdzie spędzić sylwestra?

sylwesterowa-noc

Sylwester to wyjątkowy dzień w roku. Dla jednych jest to dzień w którym układają postanowienia na Nowy Rok i snują plany do realizacji. Inni maja nadzieję, że coś zmieni się w ich życiu i kolejny rok przyniesie więcej pozytywnych chwil. Są też tacy, którym jest przykro, że się kończy, ponieważ wiele dobre się podczas jego trwania wydarzyło. Czasu jednak nie da się zatrzymać. Nowy Rok czy tego chcemy czy nie i tak przybędzie, dlatego warto w ten dzień zrobić coś niesamowitego i spędzić go w jakiś niecodzienny sposób. Gdzie więc najlepiej jest spędzić sylwestra?

1. Z dala od domu, w górach, za granicą

Zawsze ciekawą propozycją jest wyjazd. Zimą niesamowite widoki czekają na nas w górach, gdzie najprawdopodobniej będzie śnieg i bajkowe krajobrazy. Problemem jednak jest to, że niestety często taki wyjazd trzeba zaplanować dużo wcześniej. W grudniu może być już za późno i wszystkie miejsca w pensjonatach będą zajęte, a na bal sylwestrowy nie będzie możliwości pójść.

Można spróbować też trochę bardziej szalonej opcji i poszukać tanich lotów, tak aby polecieć na Sylwestra, a wrócić w Nowy Rok bez szukania noclegu. Na pewno jest to fajna opcja, gdy chcemy zaoszczędzić i nie wydawać fortuny na noclegi, które za granicą są pomimo wszystko drogie, a jednak opcja ta daje nam możliwość zobaczenia miejsc, w których jeszcze nie byliśmy.

A może samochodem do większego miasta, gdzie zawsze na rynku odbywają się koncerty i specjalne widowiska? Sprawdź co się dzieje w Twoim mieście lub okolicznych miejscowościach! Na pewno gdzieś odbywa się koncert, być może nawet gwiazdy, którą lubisz. W ten sposób uda Ci się połączyć dwie rzeczy, super sylwestra i niezapomniany koncert.

Wśród różnych ofert można znaleźć też wyjazdy, które od razu połączone są z balem sylwestrowym i zabawą do samego rana. Często organizowane są one tylko z jednym noclegiem oraz pełnym wyżywieniem. Oferty najczęściej dotyczą wyjazdów w góry, są też jednak takie, które dotyczą wyjazdu nad morze. Widziałeś kiedyś morze zimą? Jeśli nie to jest okazja by to zmienić!

2. W domu z przyjaciółmi

Pewna mądre zdanie mówi „w grupie zawsze raźniej”, dlatego spróbuj poszukać kogoś z kim można spędzić sylwestra. Jeśli jesteś singlem to na pewno masz znajomych, którzy także nie mają planów na sylwestra. Jeśli jesteś tym szczęśliwcem, który odnalazł swoją drugą połówkę to poszukaj kompanów do zabawy wśród zaprzyjaźnionych par. Nie bój się zapytać! Ich odpowiedzi mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Pamiętaj, że im więcej głów tym więcej pomysłów. Podrzucę Wam jednak kilka sprawdzony sposobów na udaną zabawę.

Możecie zorganizować wspólną domówkę. Imprezę można zrobić w odpowiednim klimacie, w który wprowadzać będą specjalne potrawy, muzyka oraz wystrój pokoju. Przygotowanie stroju na taka imprezę tematyczną z reguły sprawia wiele frajdy, a tym samym poczujesz magię sylwestra podczas zastanawiania się w co się przebrać i doboru odpowiedniego kostiumu. Bardzo fajnie można zorganizować imprezę hawajką lub w stylu gwiazd Hollywood. Nie chodzi o to by wydawać fortunę na strój, ale by dobrze się bawić.

Noc filmowa, chociaż pomysł jest oklepany, to jednak można go odpowiednio zmodyfikować i wybrać tylko filmy o tematyce sylwestrowej. Na pewno podczas oglądania i komentowania akcji nikt nie będzie się nudził.

Sylwester z planszówkami! Na co dzień nie masz czasu by grać w planszówki, a każdy z nas podczas swojego dzieciństwa uwielbiam to robić i potrafił spędzać nad planszami wiele godzin. Dlaczego by tak nie cofnąć się w czasie i nie odkurzyć gier by znowu poczuć ducha współzawodnictwa?

A może by tak kurs tańca? Poszukaj w internecie filmików instruktażowych z podstawowymi krokami i spróbuj razem z resztą przyjaciół nauczyć się nowych kroków. Dobra zabawa gwarantowana! Do tego dobrym pomysłem jest też zabawa w twistera. Oba pomysły brzmią jak minimalna dawka ruchu, połączona z dużą ilością szampańskiej zabawy!

3. W domu z drugą połówką lub rodziną

Tak, sylwester to bez wątpienia dzień, który warto spędzić z najbliższymi osobami. W ich towarzystwie zawsze będziesz się dobrze bawił i tylko Twoja wyobraźnia ograniczyć Cię może od dobrej zabawy. W sylwestra w końcu można znaleźć czas na to by się wyciszyć, trochę odpocząć i w końcu złapać oddech po świątecznej bieganinie. Chwila refleksji nad poprzednim rokiem też nie zaszkodzi, a z kim lepiej się wspomina jeśli nie z najbliższymi nam osobami?

4. W klubie, restauracji i sali balowej

Jeśli taniec jest Twoją pasją, to bez wątpienia powinieneś wykorzystać Sylwestra by się wytańczyć i wybawić, ponieważ nie wiesz kiedy następny raz trafi się taka okazja do całonocnej sielanki na parkiecie. W wielu restauracjach z okazji sylwestra organizowane są bale. Obowiązuje wcześniejszy zakup biletów i często nie są one tak tanie, ale gwarantują dobry zespół oraz jedzenie w cenie. Nie musisz wybierać się tam z przyjaciółmi, wystarczy, że znajdziesz dla siebie odpowiedniego partnera, który uwielbia taniec tak samo jak Ty i niesamowita zabawa gwarantowana. Dodatkowo taki bal to idealne miejsce by poznać nowych ludzi i spędzić sylwestra w nowym gronie znajomych.

W każdym klubie na sylwestra są organizowane imprezy. Mogą kosztować mniej lub więcej pieniędzy, ale najczęściej wybierając klub nie spodziewaj się, że w cenie otrzymasz jedzenie i picie. Własnego alkoholu także w to miejsce nie wniesiesz, więc pamiętaj, że cena biletu obejmuje jedynie wstęp. Bez wątpienie masz tam jednak zagwarantowane dobre towarzystwo oraz odpowiednią muzykę.

Możliwości na spędzenie Sylwestra jest bardzo dużo i tak naprawdę tylko od nas samych zależy, którą opcję wybierzemy. Każdy w tym dniu znajdzie coś co mu najbardziej odpowiada i ważne jest by oderwać się od codzienności i dać ponieść zabawie. Pamiętaj, że taki dzień, jest tylko raz w roku i nie warto go marnować!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *