Shadow

Gdzie pojechać na urlop z niemowlakiem?

blue-69762_1280

Nowy członek rodziny to wielka radość, ale też i wiele zmian w życiu całej rodziny. Od momentu urodzenia się dziecka wszystko praktycznie wywraca się do góry nogami i często trudno już cokolwiek zaplanować na spokojnie.

Ten chaos jednak z czasem mija i życie zaczyna się toczyć nowym, ale już nieco spokojniejszym rytmem. Wtedy też przychodzi czas na odpoczynek od codzienności i postanawiamy wyjechać na pierwsze wakacje z naszą pociechą.

Aby wakacje z niemowlakiem były spokojne, udane i bezpieczne, to musimy się do nich odpowiednio przygotować. Kluczowe jest oczywiście miejsce naszej podróży i tutaj polecamy raczej jakieś niezbyt odległe od miejsca zamieszkania, tak, aby nie męczyć dziecka ani siebie zbyt długą podróżą. Bez znaczenia jest jednak to, czy wybierzemy się na odpoczynek w góry, nad morze czy nad jezioro. Istotne jest natomiast abyśmy wybierali miejsca kameralne, spokojne, z dala od zgiełku, hucznych imprez i głośnych wczasowiczów.

Gdy już mamy obrany kierunek i miejsce naszych wakacji, to czas na rezerwację noclegu. Z małym dzieckiem istotne są warunki, zatem dokładnie sprawdzamy jak wyglądają pokoje, czy jest łazienka i jakie akcesoria dla dziecka są udostępniane. Pytajmy również o to, czy w danym hotelu są urządzane imprezy okolicznościowe, gdyż mogą one zakłócać sen naszemu dziecku.

Sprawdźmy też, jakie warunki panują na zewnątrz hotelu, czy jest miejsce na odpoczynek w cieniu, czy jest spokój i jak daleko jest do głównych atrakcji.

Jeżeli wybieramy się nad morze, to istotna będzie dla nas odległość do plaży i to, czy w pobliżu jest zejście dla wózków. Nie sposób przecież z małym dzieckiem chodzić, co dziennie kilka kilometrów na plażę. A jeżeli hotel wybierzemy z pełnym rozmysłem i w bliskiej odległości od plaży, to z całą pewnością kilka razy dziennie będziemy sobie spacerować z wózkiem nad morze. Doceni to nie tylko nasza pociecha, która nawdycha się cennego jodu, ale również i my, gdyż odpoczniemy, zrelaksujemy się i naprawdę miło spędzimy urlop.

Gdy miejsce i nocleg mamy już zarezerwowane, to czas na przygotowanie pojazdu, którym udamy się na wypoczynek. Koniecznie sprawdzajmy go pod katem technicznym i oczywiście wyposażmy we wszystkie niezbędne akcesoria. Oprócz standardowej apteczki muszą znaleźć się podstawowe leki dla dziecka, przewijak, zabawki czy też ulubiony kocyk.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *