Shadow

Gdzie pojechać na narty

narty

Sezon zimowy trwa, wielu więc szuka zimowych atrakcji na stokach narciarskich. Gdzie więc warto aktualnie pojechać, by natrafić na dobrze przygotowane trasy zjazdowe? Oto poradnik, w którym wskażemy wam kilka naprawdę ciekawych miejsc na wyjazd na narty.

Oczywiście wyjazd w góry to nie tylko jazda na desce i nartach, jest to również klimat grzanego wina i zapachu cynamonu. Czas więc na wybór odpowiedniego miejsca, by spędzić ten zimowy czas. Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest stosowny, ciepły ubiór oraz sprzęt narciarski.

Drugą rzeczą jest wybór dobrego stoku, gdzie więc wybrać się w Polsce, zatem wybrać Alpy czy Tatry? Jeśli jesteś nowicjuszem, najlepszym wyborem będą stoki płaskie, o małym nachyleniu. Pamiętaj, by dobierać stok do poziomu swoich umiejętności. Jednym z idealnych miejsc na narty dla początkujących narciarzy jest Białka Tatrzańska.

Bardzo dobre warunki narciarskie, spokojne trasy i dobrze przygotowane. Przygotowane są również trzy stoki dla szybszej jazdy. Trasy posiadają sztuczne oświetlenie i są bardzo szerokie. Zaletą stoków w Białce Tatrzańskiej są stoki dostępne praktycznie całodobowo, stoki są czynne do ostatniego narciarza. Białka Tatrzańska to bardo popularne miejsce dla narciarzy w Polsce, dlatego też trzeba się liczyć z dużym zatłoczeniem na stokach.

Dobrym miejscem są również stoki w Sudetach. Między innymi Szklarska Poręba i Zieleniec. W tych miejscach bardzo dobre warunki narciarskie utrzymują się naprawdę długo. W Szklarskiej Porębie możesz korzystać z jednej z najdłuższych tras w Polsce. Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Sudetach. Jest bardzo dużo, dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Od prostych, aż do bardzo trudnych tras narciarskich. Innymi, równie atrakcyjnymi miejscami dla narciarzy są stoki w Karpaczu, w Beskidzie Sądeckim czy też w Siennej. Bardzo popularnym miejscem, często odwiedzanym przez narciarzy jest również Zakopane.

Jeśli zaś szukamy wrażeń na zagranicznych trasach, warto wybrać się na Słowację lub do Czech. Dla osób szukających mocnych wrażeń, dobre będą również stoki w Ukrainie czy Rumunii.

Myślę, że spośród proponowanych przeze mnie miejsc, z pewnością uda wam się wybrać idealne miejsce dla was. Życzę udanego wypadu i doskonale spędzonego czasu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *