Shadow

Gdzie na wakacje z dziećmi?

beach-514842_1280

Wakacje to ulubiona pora roku dzieci uczących się, ale również dorosłych, którzy najczęściej wtedy planują swój urlop. Jest to oczywiście związane z klimatem w naszym kraju i tym, że to właśnie te miesiące wakacyjne są najcieplejsze i najbardziej słoneczne.

Gdy wybieramy się na wakacje w granicach naszego kraju lub też do pobliskich sąsiadów, to oczywiście dla miłośników słoneczka i szaleństw wodnych, najlepszym wyjściem będzie urlop w lipcu lub sierpniu. Choć pogoda lubi płatać figle, to jednak lipiec i sierpień w europie należą na najcieplejszych miesięcy w roku. Ponadto notuje się wówczas najmniej opadów i jest mnóstwo słonecznych dni. A to jest szczególnie istotne gdy na wakacje wybieramy się razem z dziećmi, które uwielbiają kąpiele w morzu, jeziorze czy też basenie. Zastanówmy się zatem gdzie się wybrać na wakacje z naszymi pociechami?

Głównym kryterium jest oczywiście wiek dzieci i tutaj największe pole do popisu mamy z większymi latoroślami, które mogą robić to co osoby dorosłe. Gdy jednak nasze dziecko lub dzieci są jeszcze malutkie, to wybierzmy na urlop miejsce zaciszne, spokojne, gdzie jest mało turystów a mnóstwo miejsca na spacery i relaks. Warto wybrać się zarówno w góry jak i nad morze, trzeba jednak sprawdzić jak wygląda okolica, czy są miejsca na spokojne spacery z wózkiem, z dala od aut i zgiełku. Najlepiej zatem wybierać małe miejscowości, gdzie nie są urządzane huczne imprezy i gdzie nie ma dużo turystów.

Gdy dzieci są starsze, to ważne aby w pobliżu był bezpieczny plac zabaw, gdyż pociechy muszą spędzać czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Warto sprawdzić też ofertę pod kątem animatorów, którzy zajmą się dziećmi przez kilka godzin dziennie, a my wówczas wykorzystamy ten czas na odpoczynek.

Im większe dzieci, tym większy wachlarz atrakcji, z których możemy korzystać. Warto więc wybierać wówczas miejsca gdzie można spędzać czas aktywnie: jeździć na rowerze, nurkować, pływać, biegać itp. Warto również zwiedzać okolicę, poznawać miejscowych ludzi i ich zwyczaje. Będzie to wspaniała lekcja geografii i historii w jednym dla naszych pociech i dla nas samych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *