Shadow

Kredyt hipoteczny – jak się za to zabrać?

house-1407562_1280

Większość ludzi marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Oczywiście mało kogo stać w dzisiejszych czasach na tak drogi zakup za gotówkę. Jedynym wyjściem w takim wypadku jest więc kredyt hipoteczny.

Kredyty hipoteczne to produkt bankowy, który jest w ofercie wszystkich banków. Mamy więc spore pole manewru, gdyż możemy wybierać pośród naprawdę licznej oferty. Warto więc na spokojnie sprawdzić oferty wszystkich banków i dopiero wówczas rozpocząć wycieczki po bankach.

Aby sprawdzić ofertę jak największej liczby banków, warto wykorzystać porównywarki kredytów, które są dostępne w Internecie. Sprawdzimy wówczas najlepsze oferty i tym samym zaoszczędzimy mnóstwo czasu na bieganie po bankach. Kolejna sprawa to sprawdzenie zdolności kredytowej i tutaj również możemy posiłkować się kalkulatorami, które pokażą nam wstępną kwotę, na którą mamy szansę zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Teraz dopiero przychodzi czas na wizytę w wybranych placówkach bankowych. Najlepiej na początek wybrać trzy najlepsze oferty i tam udać się po wnioski i wykaz dokumentów, które będą nam potrzebne. Pamiętajmy, że inne procedury obowiązują w bankach gdy zaciągamy kredyt na dom, który ma dopiero powstać a inne na zakup mieszkania czy domu, który już jest wybudowany.

Na budowę domu bank będzie wymagał dużej wpłaty własnej lub też dodatkowego zabezpieczenia w formie wpisania hipoteki na inną nieruchomość, którą już dysponujemy. Niekiedy banki wymagają też rozpoczęcia budowy i dopiero wówczas zgadzają się na udzielenie kredytu.

O wiele łatwiej jest zaciągnąć kredyt na mieszkanie czy dom, który kupujemy na rynku wtórnym, wówczas zabezpieczeniem jest kupowana nieruchomość.

Bez względu na to, jakie warunki są stawiane przez banki przy udzielaniu kredytów, zawsze koniecznością jest ubezpieczenie kupowanej nieruchomości.

Może zdarzyć się, że po złożeniu wniosku w pierwszym banku otrzymamy odmowę, to jednak warto składać wnioski w kolejnych, gdyż procedury bankowe i limity zdolności kredytowej znacznie się różnią w poszczególnych placówkach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *