gadzie pojechać na weekend

Gdzie jechać na weekend? To pytanie często stawiamy sobie, gdy mamy do wykorzystania parę dni weekendowych. Oto kilka propozycji, na spędzenie długiego weekendu w Polsce.

Zakopane
Wspaniałe miejsce, zarówno do zwiedzenia latem jak i zimą. Czeka nas tutaj świeże górskie powietrze i wiele atrakcji turystycznych. Miejscem, które odwiedzają wszyscy turyści jest jezioro Morskie Oko. Zimą zaś główną atrakcją stają się stoki narciarskie, które są zawsze bardzo dobrze przygotowane do zjazdów.

Bieszczady
Zostając w klimatach górskich warto wybrać się również w Bieszczady, gdzie możemy spotkać naprawdę piękny krajobraz. Jest to miejsce, w którym możemy spotkać połoniny, czyli wysoko położone łąki górskie, obfitujące w roślinność. Jest to miejsce, które zachwyci każdego.

Wrocław
Przejdźmy trochę dalej, do Wrocławia. Miasto samo w sobie jest bardzo piękne i chyba każdy o nim słyszał. Główną atrakcją, którą warto zwiedzić w tym mieście jest Ogród Botaniczny utworzony w 1811 roku i gromadzącym w sobie 7,5 tys. gatunków roślin na obszarze 7 hektarów. Miejsce godne polecenia każdemu.

Mazury
Mazury są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Piękne pejzaże oraz jeziora przyciągają każdego. Jeziora są tutaj główną atrakcją, a dobrze rozwinięta turystyka pozwala na wygodny weekendowy odpoczynek.

Mierzeja Łebska
Ostatnim miejscem, które wam polecę jest Mierzeja Łebska, gdzie główną atrakcją są ruchome wydmy. Są to jedne z najwyższych wydm w Europie. Miejsce to zawiera również mnóstwo atrakcji turystycznych, których nie sposób zwiedzić w jeden weekend.

Istnieje również wiele innych pięknych miejsc w Polsce, gdzie można wybrać się na weekend, a których tutaj nie wymieniono, lecz nie sposób wymienić ich wszystkich.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Zbliża się kolejny długi weekend! A przed nim szereg pomysłów i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Często zadajemy sobie takie pytania: