Shadow

Estetyczne zaproszenie gwarantem udanej imprezy

Invitation, Butler, Event.

W dobie internetu zdarza się, że zaproszenia na ślub czy urodziny przesyłane zostają mailami. To nie jest oczywiście nic złego, jednak jeśli chcemy zadbać o to, by goście nie potraktowali nas z góry, a odebrali takie zaproszenie jako zaszczyt i coś, w czym z pewnością chcą wziąć udział, warto zadbać o profesjonalny projekt oraz jego profesjonalną realizację. Na swojej stronie internetowej Drukarnia Kolumb oferuje bardzo dużo wybór formatów zaproszeń – między innymi A4 do A5 czy DL x2 z długim lub krótkim bokiem oraz różny rodzaj papieru – kredę (od 200 do 350g) oraz karton (250g). Dodatkowo, do wydrukowanych zaproszeń drukarnia oferuje również dobór pasujących kopert.

Zaproszenie jako pamiątka

Trzeba pamiętać, że wielokrotnie zaproszenia chociażby na ślub czy na chrzest są wieloletnią pamiątką dla byłych gości. Takie zaproszenie nawet po dziesięciu czy dwudziestu latach wciąż będzie wywoływało łzy u mamy panny młodej lub pana młodego. Warto więc zadbać o to, aby nie tylko projekt, ale również jego realizacja była profesjonalna: takie zaproszenie musi przecież wytrzymać próbę czasu – tłumaczy pracownik Drukarni Kolumb.

Ważne jest, aby nasze zaproszenia były dostosowane do motywu przewodniego imprezy – nieważne, czy są to urodziny, ślub połączony z weselem czy chrzest dziecka. Nie chodzi tu bynajmniej o to, aby zamówienie na chrzest czy ślub było stonowane i mówiąc najprościej – nudne. We współczesnych czasach odeszło się już od zaproszeń z lat dziewięćdziesiątych czy nawet osiemdziesiątych, kiedy każde zamówienie wyglądało tak samo: biały lub kremowy papier, a na nim dwie obrączki, kwiatki i gołębie. Istnieją oczywiście proste, ale również estetyczne oraz na swój sposób niezapomniane wzory czy nawet szablony. Dobrze byłoby przywiązać uwagę do tego, w jaki sposób dostarczone są zaproszenia: przyjęło się, że zaproszenia na ślub państwo młodzi zawsze dostarczają osobiście, chyba że krewni mieszkają w innym mieście. Zaproszenia na chrzest, chociaż może nie jest to aż tak hucznie obchodzone wydarzenie, jak ślub, również powinno się dostarczać osobiście.

Zadbaj o poprawność

Estetyczne zaproszenie to też takie, w którym nie ma błędów. Jest to trywialna, jednak bardzo ważna sprawa, szczególnie w zaproszeniach imiennych. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której w imieniu lub nazwisku zaproszonej osoby pojawia się błąd. Odmiana nazwisk w języku polskim jest szczególnie trudna, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jak odmienia się dane nazwisko, możemy zrezygnować z odmiany nazwisk w ogóle i kierować się zasadą, żeby odmieniać tylko imiona.

Wiadomo, że estetyczne zaproszenie przyczynia się do udanej imprezy i dobrze świadczy o jej gospodarzu. Jeśli bowiem zaproszenie nie jest wykonane z należytą starannością, którą może zapewnić nam Drukarnia Kolumb, zaproszona osoba może pomyśleć, że wcale nie zależy nam na tym, aby była obecna podczas tak ważnej dla nas chwili, jaką jest ślub, chrzest, komunia czy chociażby zwykłe, jednak ważne dla nas urodziny.

Warto w takich sytuacjach pamiętać o najbliższych i zadbać o to, aby zaproszenie było dodatkowo miłym wspomnieniem, kojarzącym się z udaną imprezą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *