Shadow

Yerba mate odchudzanie.

Herbatka o tajemniczej nazwie yerba mate jest znana wielu osobom z powodu swoich właściwości zdrowotnych. Zawiera bowiem mnóstwo witamin i mikroelementów, które wspomagają nasz organizm. Ze względu na to, że posiada również właściwości odchudzające, to warto, aby poznały ją bliżej osoby, które walczą ze zbędnymi kilogramami.

 

Yerba mate to nazwa rośliny, która rośnie w wielu krajach Ameryki Południowej i znana ze swoich właściwości prozdrowotnych od wieków. Do Europy została przywieziona przez mnichów, którzy podpatrzyli, że miejscowa ludność pije napój z wiecznie zielonego krzewu i przypisuje temu napojowi cudowne właściwości. Takim sposobem została przywieziona, potem skutecznie przebadana przez specjalistów i ogłoszona cudownym krzewem.

 

Napój yerba mate dostarcza organizmowi dużo żelaza, potasu, magnezu, witaminy A, B, C, PP. Posiada duże właściwości antyoksydacyjne, co przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn, z wolnych rodników i tym samym przyczynia się do profilaktyki antynowotworowej. Wspomaga pracę serca, układ krążenia, poprawia samopoczucie, wspomaga koncentrację, działa moczopędnie i obniża poziom cholesterolu.

 

Jeżeli chodzi o działanie odchudzające, to tutaj kluczową rolę odgrywają antyoksydanty, które oczyszczają organizm i jednocześnie dodają mu siły. Działanie moczopędne herbatki przyczynia się również do oczyszczania i utraty kilogramów. Jednak główną zaletą w zakresie odchudzania jest jej zdolność do ograniczania wchłania tłuszczu. Aby jednak do tego doszło herbata powinna być pita po posiłkach, wówczas jej działanie będzie efektywniejsze.

Składniki yerba mate oddziaływają na enzymy trawienne trzustki i tym sposobem tłuszcz, który jest dostarczony wraz z posiłkiem, nie jest trawiony w organizmie tylko wydalany. Tym sposobem nie odkłada się w postaci zbędnych kilogramów i nieestetycznych fałdek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *