Shadow

Dywan w modnym wnętrzu

dywan

Dywan to w dalszym ciągu ponadczasowy dodatek w wystroju wnętrz. Dodanie dywanu niejednokrotnie pozwoli na całkowitą odmianę charakteru wnętrza. Jest to bardzo szybki i stosunkowo niedrogi sposób na odświeżenie salonu bądź sypialni. Na rynku wybór dywanów jest naprawdę bardzo duży, można wybierać we wzorach, kolorach, fakturach, kształtach i wymiarach. Na co się jednak zdecydować?

Wymiary

Rozmiar dywanu to bardzo ważna kwestia. Jeśli mamy naprawdę dużą przestrzeń w mieszkaniu możemy zdecydować się na jeden duży dywan. Jednak nie zasłaniajmy nim całej podłogi. W tym momencie dobrze utrzymana naga podłoga będzie  świetnie kontrastować z dywanem. Jeśli podłoga nie posiada mankamentów, jest wykonana z drewna, żywicy, gresu, kamienia czy innego materiału, warto podkreślić jej kolorystykę właśnie dywanem. W mniejszych wnętrzach lepiej sprawdzą się małe dywany umieszczone w miejscach gdzie najczęściej odpoczywamy. Dywany można odnaleźć więc w pobliżu sofy, stołu, czy łóżka.

Kolory

Jeśli meble i podłogi są w ciemnych odcieniach warto nieco rozjaśnić wnętrze dodając dywan w stonowanych barwach. Możemy dobrać go odpowiednio do koloru zasłon czy ścian w pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się odcienie szarości, beżu, kawy z mlekiem. Przy jasnych pomieszczeniach mamy już większą dowolność. Możemy pójść w chłodną skandynawską kolorystykę bądź też w wyraziste barwy. W stonowanych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się także kolorowe wzory na dywanie. Wtedy motyw przewodni dywanu warto dobrać kolorystycznie do dodatków w pomieszczeniu.

Długość włosa

Wśród dywanów dostępnych na rynku możemy rozróżnić dwa rodzaje- długowłose dywany shaggy i dywany o gładkim krótkim włosiu. W przypadku krótkowłosych dywanów zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. Dzięki jednolitej powierzchni łatwiej się je odkurza i pierze. Dywany shaggy są natomiast cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku. Dzięki długiemu włosiu wprowadzają do pomieszczenia przytulny nastrój i poczucie komfortu. Wybierając włochaty dywan należy zwrócić uwagę czy włosie posiada działanie antyelektrostatyczne. Sprawi to, że dywan będzie mniej przyciągał kurz i stanie się łatwiejszy w utrzymaniu.

Wiele ciekawych inspiracji dotyczących dywanów znajduje się na stronie sklepu z dywanami Dywante. Ogromny wybór dywanów w atrakcyjnych cenach sprawi, że łatwo dobierzemy coś pasującego do naszego wnętrza.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *